Studenta ideja par saplākšņa griestu ražošanu gūst atzinību

Noslēdzies otrais LLU Meža fakultātes un Latvijas Kokrūpniecības federācijas rīkotas inovatīvo biznesa ideju konkurss šīs fakultātes studentiem. Par labāko šoreiz tika atzīts Anda Majora darbs par bērza saplākšņa griestu izgatavošanu.

Anda darbā, viņaprāt, inovatīvais ir labais vecais aizmirstais koks un koka griesti, kādi esot daudzās pilīs. Tomēr viņš izdomājis veidu, kā tos ātrāk un lētāk uzstādīt, kas šo ideju padara piemērotāku rūpnieciskai ražošanai.

Pavisam konkursam tika iesniegti 27 darbi. A.Majoram tika piešķirta 2. vieta un 500 latu prēmija. Ne 1., ne 3. vieta šoreiz netika noteiktas. «Šis darbs bija labāks par citiem, tomēr ne tik labs kā mūsu iedomātā latiņa,» tā federācijas izpilddirektors Kristaps Klauss. Tomēr šoreiz atzīmētas vēl trīs idejas, kas tiek uzskatītas par perspektīvām, bet kurām jāpamaina vai nu ekonomiskie aprēķini, vai pati ideja. Šo ideju autori saņēma veicināšanas balvu 50 latu apmērā. Veicināšanas balvas saņēma Vara Zača un Dāvja Upāna ideja par koka naglu izgatavošanu, Rūdolfa Dambrova ideja par koka lustrām un Katrīnas Jaunslavietes ideja par galdiņu no koka celma un stikla. «Šīs trīs idejas nav nebijušas un unikālas, tomēr tās var pārveidot un izveidot par labām biznesa idejām. Tiesa, tās vairāk ir piemērotas amatniecībai, nevis rūpnieciskai ražošanai,» darbus vērtē K.Klauss.

Arī Meža fakultātes dekāns Dagnis Dubrovskis gan pašu konkursu, gan studentu sniegumu vērtē pozitīvi. «Mēs ļoti augstu vērtējam jūsu čaklumu un uzdrīkstēšanos piedalīties šajā konkursā. Ceru, ka tas jums palīdzēs labāk apjaust un saprast savas darba iespējas.» Gan universitāte, gan federācija ir gatavi šo konkursu rīkot arī nākamgad. Pērn inovatīvo biznesa ideju konkursam pavisam tika iesniegti trīsdesmit darbi, no kuriem finālā iekļuva septiņi. Par labāko tika atzīts projekts „Jauna dizaina koka apdares materiālu ražošana”. Projekta ideja paredz izstrādāt, ražot un pārdot jauna dizaina koka apdares materiālus, veicinot koka izmantošanu interjerā.

 

Raksts: “Studenta ideja par saplākšņa griestu ražošanu gūst atzinību”, Ilze Knusle-Jankevica, Jelgavas vēstnesis, publ. 24.06.2013

Avots: http://www.jelgavasvestnesis.lv/page/53?news_id=20674

Saistītā informācija: www.latforin.info

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *