Trešdaļu ekskluzīvo mēbeļu apgrozījuma Latvijā nodrošina Krievijas pilsoņi

Pēc pārdošanas apjomu krituma 2009. un 2010. gadā pērn itāliešu virtuves mēbeļu SCAVOLINI apgrozījums Latvijā pieaudzis par 75%, turklāt lielākoties pateicoties pircējiem no Krievijas, kas Latvijā iegādājas īpašumus un iekārto savus mājokļus.

Ja pirms diviem gadiem – 2011. gadā Krievijas klientu pirkumi veidoja nepilnus 5% no kopējā mēbeļu salona Virtuves nams SCAVOLINI apgrozījuma, tad jau 2012. gadā tas sasniedza trešdaļu jeb 32% no kopējā apgrozījuma. Kā liecina uzņēmuma 2013. gada pirmā pusgada rādītāji, šā gada sešos mēnešos jau 40% SCAVOLINI Latvijas dīlera realizēto virtuves mēbeļu iegādājušies pircēji no Krievijas.

Kā uzsver mēbeļu tirgotāji, nozares biznesa attīstībai Latvijā nešaubīgi ir palīdzējis valdības lēmums par uzturēšanās atļauju izsniegšanu trešo valstu pilsoņiem.

“Krievijas iedzīvotājs par virtuves iekārtu ir gatavs samaksāt 20 tūkstošus eiro un pat vairāk. Dārgākā SCAVOLINI virtuve, kādu pie mums Latvijā ir iegādājies Krievijas pilsonis, maksāja 35 tūkstošus eiro. Ja salīdzina ar Latvijas iedzīvotājiem, esam novērojuši, ka vidējā cena, kādu mūsu iedzīvotājs gatavs maksāt par virtuves iekārtu, ir vidēji no 7 līdz 14 tūkstošiem eiro,” stāsta Sandra Garāne, salona Virtuves nams SCAVOLINI vadītāja. Sandra Garāne atzīst, ka ekonomiskā krīze ir ieviesusi arī izmaiņas sortimentā, jo pirms krīzes aptuvenā zemākā cena par nokomplektētu itāliešu dizaina mēbeļu virtuvi bija aptuveni 5000 latu, bet tagad Virtuves nams SCAVOLINI piedāvā pilnībā nokomplektētu virtuvi arī par trim tūkstošiem latu. Kā stāsta Garāne, gaumes ziņā Latvijas un Krievijas pircēji īpaši neatšķiras – arī Latvijas klienti izvēlas gan greznas klasiskā stila, gan modernas un askētiskas virtuves. Vienīgi mūsu iedzīvotājiem tomēr vairāk cieņā ir moderns, askētisks stils, bet Krievijas iedzīvotāji labprātāk izvēlas dārgās klasiskā stila mēbeles.

 

Raksts: “Trešdaļu ekskluzīvo mēbeļu apgrozījuma Latvijā nodrošina Krievijas pilsoņi”, Sandra Garāne, Virtuves nams SCAVOLINI, publ. 25.07.2013

Avots: www.reitingi.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *