Uzņēmumam “Borisovdrev” piešķir papildus līdzekļus plātņu ražošanas uzsākšanai

Darba vizītes ietvaros apmeklējot vairākus Minskas apgabalā strādājošos uzņēmumus, Baltkrievijas premjerministrs Mihails Mjasņikovičs paviesojās arī kokapstrādes uzņēmumā „Borisovdrev”, kuru aizvadītā gada rudenī darba vizītē apmeklēja Baltkrievijas prezidents, uzsverot uzsākto modernizācijas pasākumu pabeigšanas termiņu – 2013.gada novembri.

Ņemot vērā, ka uzņēmumam investīciju projekta realizācijas gaitā radušies sarežģījumi, kur daļēji vainojama Baltkrievijas Republikas Nacionālā banka ‘Sberbank’, kas mēneša laikā nav spējusi nokārtot tehniskos jautājumus saistībā ar finansējuma piešķiršanu, Baltkrievijas valdība nolēmusi kokapstrādes uzņēmumam piešķirt papildus apgrozāmos līdzekļus 30 miljardu Baltkrievijas rubļu (~2,54 milj. eiro) apjomā.

Premjerministrs vizītes laikā uzsvēris, ka MDF plātņu ražošanu, kas domātas to tālai izmantošanai mēbeļu rūpniecībā un būvniecībā, uzņēmumam jāuzsāk līdz 2013.gada 1.septembrim.

Tā kā Baltkrievijā iespējams īstenot pilnu tehnoloģisko ciklu, ko ļauj savi koksnes resursi, attīstīta koksnes pirmapstrāde un tālākapstrāde, lielas cerības saistītas ar kokapstrādes nozares modernizāciju. Un dotajā brīdī izvirzītie veicamie uzdevumi neaprobežojas tikai ar plātņu rūpniecības attīstības veicināšanu. Premjerministrs uzsvēris, ka blakus šīm plātņu ražotnēm jābūvē arī mēbeļu fabrikas, kurās tiktu ražota konkurētspējīga produkcija ar krietni augstāku pievienoto vērtību. Turklāt aktīvākai ārējo tirgu apgūšanai  tām jābūt jaukta kapitāla rūpnīcām, kur piesaistītas gan valsts un privātā sektora, gan ārvalstu investīcijas.

Uzņēmumā „Borisovdrev” īstenotā koksnes sagatavošanas un plātņu ražošanas modernizācijas projekta kopējā vērtība ir ~80,6 miljoni eiro. Jau ziņots, ka, pateicoties šā projekta realizācijai, sagaidāms, ka jau pēc diviem gadiem ražošanas apjomi naudas izteiksmē pieaugs vismaz pieckārtīgi un sasniegs 533 miljardus Baltkrievijas rubļu (~47,4 milj. eiro). Tāpat vairākkārtīgi pieaugs saražojamās produkcijas eksports (no 3 līdz 32 miljoniem dolāru) un eksporta īpatsvars (no līdzšinējiem 38% līdz 54%). Atvērtā akciju sabiedrība „Borisovdrev” dibināta 1999.gadā. Uzņēmums specializējas saplākšņu, sērkociņu, zāģmateriālu, līmēto detaļu, mēbeļu un šķeldu ražošanā. Saražotā produkcija tiek eksportēta uz visām NVS valstīm, uz vairumu ES dalībvalstīm, ASV, Afganistānu un Turciju.

 

Raksts: “Правительство Беларуси выделит «Борисовдреву» дополнительно $3,4 млн для пополнения оборотных средств”, Lesprom Network, publ. 29.07.2013

Avots: www.lesprom.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *