Latvijas dizaina produktu atpazīstamībai izveidota interneta platforma TRUE LATVIA

Ar mērķi pulcēt vienuviet labākos, radošākos un oriģinālākos Latvijas dizainerus un zīmolus, kā arī veicināt to atpazīstamību, izveidota interneta platforma un interneta veikals TRUE LATVIA. Kā radusies ideja veidot šādu platformu un kuros ārvalstu tirgos Latvijas dizaina produktiem varētu veikties labāk, portālam Nekrize.lv stāsta TRUE LATVIA izveidotāja Sabīne Koklačova.

„Doma veidot šādu interneta platformu radās līdzšinējās pieredzes rezultātā. Latvijā ir daudz izcilu un interesantu dizaineru, kuri prot radīt skaistas lietas, taču viņiem ir nepieciešama palīdzība tirdzniecībā, mārketingā un bieži vien arī ražošanas attīstībā. Pie tam katram klauvēt pie vienām un tām pašām durvīm ir daudz grūtāk. Mūsu pieeja ir piedāvāt plašu produktu klāstu, kas ražots Latvijā, prezentējot tos kopā, tādā veidā ir vieglāk strādāt gan mums, gan vairumtirgotājiem, turklāt preces ir pieejamākas arī plašākai sabiedrības daļai.

Interneta veikals ir vērsts uz ārvalstu klientiem, koncentrējoties uz vairumtirgotājiem un mazumtirdzniecības ķēdēm, bet, protams, arī Latvijas iedzīvotāji ir aicināti iegādāties Latvijas dizaineru darbus, jo piedāvājam tos nopirkt arī vienā eksemplārā. Tā kā projekts aktīvu darbību ir sācis pavisam nesen, ir grūti spriest, kuros tirgos varētu būt lielāks pieprasījums pēc Latvijas dizaineru produktiem. Pirms tam esam strādājuši ar atsevišķiem zīmoliem, nevis produktu kopumu, un lielākais noiets ir bijis Eiropā un ASV. Prognozējam, ka tas noteikti būs atkarīgs no katra produkta individuāli, jo tie mums ir dažādi. Pašlaik mēs piedāvājam iegādāties produktus home & living kategorijā, tas ir, interjera priekšmetus, traukus, apgaismojumu un mēbeles, bet esam nolēmuši būt elastīgi. Iespējams, ka atkarībā no pieprasījuma piedāvāsim arī citus dizaina produktus, bet to rādīs laiks. Kā jau minēju, šo projektu esam tikai šovasar uzsākuši, tāpēc pircēju interesi vēl ir pāragri novērtēt. Pašlaik aktīvi tiek strādāts ar esošajiem izplatītājiem Eiropā un dizaina blogiem. Varam teikt, ka Latvijas dizaineru vidū jau esam augstu novērtēti un uz mums ir liktas diezgan lielas cerības, tāpēc darīsim visu, lai to attaisnotu.”

 

Raksts: “Ar Latvijas dizainu pasaulē”, Nekrize.lv, publ. 31.07.2013

Avots: http://nekrize.lv/ar-latvijas-dizainu-pasaule/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *