Aicinājums apmeklēt pasākuma “Lauki ienāk pilsētā” mežam veltīto sadaļu

Nedēļas nogalē, 14. septembrī Rīgā norisināsies vērienīgs pasākums – “Lauki ienāk pilsētā”, kas organizēts ar mērķi popularizēt lauksaimniecības nozari un lauku vidi, Latvijas izcelsmes produktus, pakalpojumus un izglītību, īpašu uzmanību pievēršot bērnu un jauniešu iesaistīšanai un izglītošanai. Apmeklējot mežam veltīto sadaļu, ikvienam būs iespēja uzzināt, kā šodien saimniekojam Latvijas mežos un kādos produktos pārtop Latvijas koksne. Pieejami būs gan informatīvie materiāli un speciālistu konsultācijas, gan dažādas interaktīvās spēles un viktorīnas. Piemēram, “IKU Eduards” stendā varēs uzzināt, kā malku sagatavo, izmantojot mūsdienīgas tehniskās iekārtas. Pasākuma apmeklētajiem būs iespēja vairāk uzzināt par MKPC ar meža apsaimniekošanu saistītajiem pakalpojumiem, atjaunojamo enerģiju un apskatīt dažādus koksnes kurināmā veidus. Aktīvo aktivitāšu cienītāji varēs piedalīties tērpu teātrī un iejusties dažādu meža iemītnieku lomās, iesaistīties spēlē „Ielec mežā” un ar spēles „Interaktīvais mežs” palīdzību izveidot savu mežu. Interesentiem būs pieejams arī bezmaksas informatīvais izdevums meža īpašniekiem „Čiekurs” un citi informatīvie materiāli.

SIA „SilvITa” speciālisti parādīs, kā izmantojot IT iespējas var aprēķināt, ko un cik daudz mežā var izaudzēt, kā iegūto koksni pārdot izsolēs ar interneta portāla ‘cirsmuizsoles.lv’ palīdzību un citas iespējas moderno tehnoloģiju cienītājiem. Meža īpašnieku apvienības „Bārbele” un “Meža konsultants”, Kurzemes un Kuldīgas meža īpašnieku apvienības, kā arī meža īpašnieku kooperatīva “LV Mežs” speciālisti atbildēs uz jautājumiem, kā audzēt un kā saimniekot, un kādi ekonomiskie ieguvumi var būt no meža īpašnieku sadarbības. Ogres valsts tehnikuma studenti pastāstīs, kā apgūt dažādas ar mežu saistītas profesijas. Pasākuma apmeklētājiem būs iespēja izmēģināt moderna harvestera operatora darbu, vadot īpašu simulatoru, kurš tiek izmantots jauno meža tehnikas operatoru apmācībā. AS „Latvijas valsts meži” stendā uzzināsiet,  kā izaudzēt stādiņu un cik ilgi tam jāaug mežā, lai izaugtu kvalitatīvs  koks. Apmeklētāji varēs noskaidrot, kas ir un ko nozīmē “Meža apsaimniekošanas cikls”, uzzināt “Kas šodien liekas nieks, rīt liels kaitnieks!”, kā arī noskatīties video stāstu un uzzināt, cik ātri izaug viens kubikmetrs koksnes. Stendā būs pieejama arī informācija par atpūtas iespējām AS „LVM” objektos. LLU Meža fakultātes studenti pastāstīs par Meža fakultātē apgūstamajām profesijām un studiju programmām. Savukārt teltī “Koks – moderns materiāls” varēs uzzināt, kāpēc bērza saplāksnis ir tik plaši pieprasīts materiāls.

Latvijas Kokrūpniecības federācijas stendā zinoši gidi pastāstīs, kādi produkti top no resnākajiem baļķiem, bet kur izmantojams tievgalis, un kādā veidā Latvijas priede pārtop vanilīnā, kuru izmantojam pārtikā. Meža un koksnes produktu pētniecības un attīstības institūts (MeKA), kas nodarbojas ar koksnes un to produktu testēšanu un pētniecību, jaunu produktu attīstību un ieviešanu, kā arī ar sabiedrības izglītošanu par meža nozares notikumiem, pasākuma apmeklētājiem piedāvātas koka spēles, dodot iespēju gan lielam, gan mazam izmantot savu atjautību dažādu uzdevumu veikšanā, kā arī rast idejas savām spēlēm. Savukārt par to, kā savā starpā atšķiras dažādi dēļi, kam tos izmanto un kādu produkciju var saražot no koka dēļiem, vairāk pastāstīs PATA Kokmateriāli veikalu speciālisti.

Interesantus faktus par meža nozari varēs uzzināt dižošanās stundā uz Spīķeru lielās skatuves no plkst. 14.00 līdz 15.00, klausoties intervijas ar meža nozares pārstāvjiem, vērojot video un fotostāstu, piedaloties viktorīnās un baudot kultūras programmu.

Ar pasākuma meža sadaļu un pārējiem dalībniekiem var iepazīties informatīvajā izdevumā “Mežs ienāk Rīgā”.

 

Avots: http://www.laukiienakpilseta.lv/assets/mezs_ienak_riga.pdf

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *