Jaunās biomasas katlumājas atvēšana Liepājā sekmēs zemākus siltuma tarifus

Šā gada 4. septembrī SIA „Liepājas enerģija” dalībnieku sapulce nolēma atbalstīt siltumenerģijas tarifa samazināšanu Liepājā un uzdeva uzņēmuma vadībai jau tuvākajā laikā iesniegt Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā siltumenerģijas tarifa projektu. Plānots tarifu samazināt par aptuveni 4%. Tas ir jau ceturtais siltumenerģijas tarifa samazinājums Liepājā pēdējo trīs gadu laikā, kas balstīts uz siltumapgādes ražošanas un piegādes sistēmas modernizāciju, jaunu, efektīvu siltumavotu izbūvi un jaunu klientu piesaisti.

SIA „Liepājas enerģija” dalībnieki nolēma virzīt jaunā tarifa iesniegumu uz šobrīd veiktiem aprēķiniem, lai patērētāji jau gaidāmajā apkures sezonā iegūtu izdevīgāku siltumenerģijas tarifu, ko stimulēs arī jaunās biomasas katlumājas darbības uzsākšana.

Pēdējos gados mērķtiecīgi īstenotās Attīstības un investīciju programmas ietvaros 2010. un 2011.gadā ar ES struktūrfondu atbalstu SIA „Liepājas enerģija” nomainīja lielāko daļu maģistrālo siltumtīklu, 2012.gadā nodeva ekspluatācijā modernu ar šķeldu kurināmu biokoģenerācijas staciju, bet jau šoruden, pirms apkures sezonas, plāno  pabeigt biomasas katlumāju ar jaudu 30MW. Arī šajā katlumājā kā kurināmo izmantos atjaunojamo, vietējo energoresursu šķeldu, kas „zaļās” enerģijas īpatsvaru uzņēmumā palielinās līdz 60%.

 

Raksts: “Jaunās biomasas katlumājas atvēšana Liepājā sekmēs siltuma tarifu pazemināšanu”, SIA „Liepājas enerģija”, publ. 04.09.2013

Avots: www.liepajasenergija.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *