Krievijā taps pirmais kokapstrādes un koka māju būvniecības klasteris

Paziņojums par pirmā kokapstrādes rūpniecības un koka māju būvniecības klastera izveidi Krievijā, kas būtu orientēts uz eksportu izskanēja šā gada 17. septembrī Vologdas apgabala pilsētā Čerepoveca notikušajā nozares investīciju konferencē „Kokapstrādes tehnoloģijas. Jauns impulss nozares attīstībā”.

Jaunā klastera galvenie uzdevumi būs investīciju piesaiste reģionālās ekonomikas attīstības sekmēšanai, potenciālo darbinieku izglītības līmeņa celšana, reformējot līdzšinējo profesionālās izglītības sistēmu, jaunu tehnoloģiju ieviešana un esošo ražotņu modernizācija. Būtisks aspekts ir tas, ka klastera dalībniekiem būs iespēja piesaistīt resursus starptautisku projektu īstenošanai, tādējādi paaugstinot savu konkurētspēju arī globālā mērogā.

Kā norādījis Maskavas Valsts Meža universitātes prorektors un tehnisko zinātņu doktors S. N.  Rikuņins (С.Н. Рыкунин), ražošanas uzņēmumu izveide mazās un vidēja lieluma pilsētās ir attaisnojusies, par ko liecina starptautiskā pieredze. Taču pozitīvu rezultātu sasniegšanai nepieciešams ievērot trīs nosacījumus: augsti kvalificēta personāla piesaiste, inovāciju ieviešana un zinātnes attīstība. Nākamais etaps jaunā klastera izveidē būs nekomerciālās partnerības ‘Starptautiskais koka māju būvniecības klasteris’ reģistrācija, kā galvenais mērķis būs investoru tiesību aizstāvība.

Vologdas apgabalā, kas pēc mežizstrādes apjomiem ieņem otro vietu Krievijā, ir visi nepieciešamie priekšnoteikumi jauna ekonomiskās izaugsmes punkta izveidei valsts teritorijā, teikts Čerepovecas investīciju aģentūras ziņojumā. Šajā reģionā kopējā koksnes krāja sastāda 1,7 miljardus kubikmetru, kas ir teju tikpat daudz, cik visā Somijā (1,9 miljardi kubikmetru). Turklāt vairāk nekā 70% koksnes tiek pārstrādāts apgabala teritorijā. Lielākie ieguvumi no starptautiskā klastera izveides būs iespēja apgūt jaunākās tehnoloģijas, kas nodrošinās koksnes pārstrādi augstākas pievienotās vērtības produktos, kā arī realizēt profesionālās izglītības sistēmas modernizācijas ideju.

 

Raksts: “Первый деревообрабатывающий кластер в России”, Derewo.RU, publ. 20.09.2013

Avots: www.derewo.ru

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *