Pasākumu «Lauki ienāk pilsētā» Rīgā apmeklējuši ap 30 000 cilvēku

Nolūkā popularizēt lauku vidi, Latvijas izcelsmes produktus, pakalpojumus un izglītību, īpašu uzmanību pievēršot bērnu un jauniešu iesaistīšanai un izglītošanai, šā gada 14. septembrī Rīgā norisinājās vērienīgs pasākums – “Lauki ienāk pilsētā”, kuru apmeklējuši aptuveni 30 000 cilvēku, savā tvitera kontā raksta Rīgas mērs Nils Ušakovs.

Lielā apmeklētāju interese liecina, ka šāds pasākums ir vajadzīgs, sevišķi bērniem un jauniešiem. Pasākumu apmeklēja ļoti daudz ģimeņu ar bērniem, kas ar lielu sajūsmu iesaistījās, veidojās pat rindas, lai bērni varētu apskatīt lauksaimniecības tehniku.

Viens no šī pasākuma rīkotājiem ir nodibinājums «Fonds Latvijas lauksaimniecības attīstībai», un tā valdes priekšsēdētājs Rihards Krastiņš uzsvēra, ar šo pasākumu cerēts uzrunāt jauniešus pilsētās, lai viņi redz, ka laukos ir iespēja strādāt, dzīvot un attīstīties, un nav jābrauc prom no Latvijas. Arī Valsts prezidents Andris Bērziņš pauda cerību – ja vismaz tūkstoti jauniešu un viņu vecāku šis pasākums uzrunās, tas būs izdevies. Apmeklējot pasākumu prezidents atzīmēja, ka Spīķeros un Krastmalā ikviens var pārliecināties, cik ļoti attīstījušies ir lauki un lauksaimniecības tehnika. Viņš pats esot pārliecinājies, ka, salīdzinot ar viņam kādreiz zināmo graudu kombainu «Ņiva», šodien, iekāpjot modernā «John Deer» kombainā sapratis, ka tas ir gandrīz kā kosmosa kuģis.

Vaicāts, vai šāds pasākums varētu notikt arī nākamgad, Rihards Krastiņš atzina, ka patlaban visi ir ļoti lielā sajūsmā par īstenoto, dzirdēts daudz labu apmeklētāju atsauksmju, taču, pirms pieņemt lēmumu par šāda pasākuma rīkošanu arī nākamgad, jāizvērtē visi plusi un mīnusi. Savukārt Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs solīja, ka nākamajos gados pasākums tiks rīkots un pauda cerību, ka skolēniem šī pasākuma apmeklēšana būs obligāta.

Kopumā pasākumā piedalījās vairāk nekā 1500 dalībnieku, kas interesentiem stāstīja par lauku dzīves ikdienu un aicināja meklēt iespējas strādāt laukos. Līdzīgi pasākumi šā gada vasarā jau notikuši Liepājā, Daugavpilī, Valmierā un Jelgavā, savukārt pasākums Rīgā ir projekta kulminācija.

Projektu rīko Zemkopības ministrija, Latvijas Lauksaimniecības universitāte, «Fonds Latvijas lauksaimniecības attīstībai», biedrības «Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome» un «Zemnieku saeima». Pasākuma kopējās izmaksas ir 200 000 eiro jeb 140 000 latu, no kurām 50% ir Eiropas Komisijas finansiālais atbalsts.

 

Raksts: “Pasākumu «Lauki ienāk pilsētā» Rīgā apmeklējuši ap 30 000 cilvēku”, ziņu portāls Tvnet.lv, publ. Publ. 15.09.2013

Avots:www.tvnet.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *