Ar “Meža ABC 2013” filmas prezentāciju sniegs ieskatu pasākuma norisē

Piektdien, 27.septembrī plkst. 12:00 Kuldīgas kultūras centra kino zālē notiks filmas „Meža ABC 2013″ prezentācija.

Ar 2013. gada Meža dienu devīzi „Kopā nākotnes mežam!” no 17. – 18. maijam Kurzemes pusē notika meža īpašnieku biedrības „Meža konsultants” rīkots pasākums „Meža ABC”. Šogad izglītojošais pasākums „Meža ABC” tika rīkots jau piekto reizi. Pasākuma vadītāja Sigita Vaivade  kopā ar daudziem uzņēmumiem un mežsaimniecības profesionāļiem sagaidīja gan skolēnus, gan meža īpašniekus 27 pieturās, lai tajās viesi iegūtu vērtīgu informāciju par meža apsaimniekošanu, uzzinātu daudz ko jaunu par dabas vērtībām mežos, uzspēlētu teātri un koka spēles un citādi labi pavadītu laiku.

Šogad  skolu un skolēnu atsaucība bija īpaši liela, jo pieteicās vairāk nekā 150 klašu ar 3000 skolēniem no visas Kurzemes. Meža konsultanta pūcīte palīdzēja izlozēt skolas un klases, kas piedalīsies. Tika izlozētas 69 klases, un pasākumā tika gaidīti ap 1200 skolēnu.

17. maijā notika pasākums skolēniem ar mērķi iepazīstināt, ieinteresēt un izglītot skolēnus par meža audzēšanas ciklu un procesiem mežā. Savukārt 18. maijā pasākumā tika gaidīti mežu īpašnieki, ģimenes un pārējie interesenti, kas pieturu pēc pieturas iepazina arvien jaunas lietas par mežu. Par Meža dienu norisi un piedāvāto programmu, kurā bija iekļautas vairākas trases un pieturas punkti, skolēni bija sajūsmināti un apmierināti. Skolēni uzsvēra, ka pasākumā uzzinājuši daudz jauna un interesanta.

Pasākumu skolēniem, meža īpašniekiem, ģimenēm un pārējiem interesentiem organizē meža īpašnieku biedrība „Meža konsultants” sadarbībā ar Meža attīstības fondu, SIA Vika Wood, Valsts meža dienestu, SIA „Mars”, SIA „Rajaks”, SIA „Vēvers”, SIA „Campus”, SIA „Metsaforest Latvia”, SIA „MKM mežs”, SIA „Krauzers”, SIA „Bergvik Skog”, SIA „Rottneros Baltic”, Latvijas mežzinātnes institūtu „Silava”, SIA „Grigaļi”,  SIA „Kurekss”, SIA „Laskana”, SIA „Mežinieks RS”,  kokkopju arboristu biedrību, biedrību „Meža projekti”, Meža konsultāciju pakalpojumu centru un vēl vairāk kā 35 uzņēmumiem un organizācijām.

50 minūtes garā filma sniedz ieskatu pasākuma norisē. Filmas prezentācija: piektdien, 27.septembrī plkst. 12:00 Kuldīgas kultūras centra kino zālē Kuldīgā, Raiņa ielā 21.

 

Raksts: “Meža ABC 2013 filmas prezentācija”, Meža īpašnieku biedrība, publ. 25.09.2013

Avots: www.mezaipasnieki.lv

http://www.kuldiga.lv/article/meza-abc-kopa-nakotnes-mezam–3727

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *