Aicina piedalīties projekta BalBic seminārā par koksnes torifikāciju

Latvijas Valsts mežzinātnes institūts ‘Silava’ aicina interesentus piedalīties projekta BalBic seminārā par koksnes torifikācijas procesu, pieejamām tehnoloģijām un torificētās koksnes izmantošanas iespējām bio-enerģijas ražošanai un augsnes kvalitātes uzlabošanai.

Seminārā tiks sniegta informācija par bioloģisko ogļu projektu, pašreizējo situāciju Somijā un Baltijas valstīs, torifikācijas ieviešanas iespējām lielajās granulu rūpnīcās, torificētās koksnes ražošanas ekonomiskajiem aspektiem, biokurināmā resursu aprēķināšanas modeli, enerģijas ražošanai pieejamajiem biomasas resursiem Latvijā un vadlīnijām torificētās koksnes ražošanai.

BalBiC ir atjaunojamās enerģijas attīstības projekts, kura mērķis ir attīstīt bioloģisko ogļu izmantošanu Baltijas jūras reģionā. Bioloģiskās ogles ir CO2 neitrāls kurināmais, kas, izmantojot pirolīzes procesu, izgatavotas no koka vai citas biomasas. Projekta mērķgrupas ir mežu īpašnieki, uzņēmēji, kuri darbojas kokmateriālu iegādes jomā, bioenerģijas lietotāji, mežrūpniecība, municipalitātes, pētnieciskie institūti, universitātes, politehnikumi un koledžas.

Seminārs notiks š.g. 18. oktobrī, Rīgā, Slokas ielā 1, viesnīcā “Maritim Park Hotel Riga”.

Savu dalību seminārā lūgums apstiprināt līdz š.g. 16. oktobrim, sūtot e-pastu uz adresi kristaps.gruduls@silava.lv vai zvanot pa tālruni 29359744.

Informācija par Balbic projektu pieejama: http://www.balbic.eu/lv_LV/

 

Raksts: “Aicinām piedalīties projekta BalBic seminārā par koksnes torefikāciju”, LVMI Silava, publ. 26.09.2013

Avots: http://www.silava.lv/73/section.aspx/318

Pasākuma programma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *