Koka māju ražotājs SIA “SBAC” veiksmīgi iekarojis arī Latvijas tirgu

SIA “SBAC”, kas ražo koka paneļu mājas, veiksmīgi iekarojusi ne tikai Skandināvijas, bet arī Latvijas tirgu. Pēc klientu pieprasījuma sākts izgatavot arī šūpoles, bērnu laukumu aprīkojumu, koka mēbeles un lapenes, vēsta reģionālais medijs “Staburags”. Uzņēmuma direktors Edgars Kurpics un ražošanas vadītājs Andis Spuriņš ir gandarīti, ka produkts, kas iekarojis ne tikai Latvijas, bet arī ārvalstu tirgus, top Aizkrauklē.

“Šajā gadā ar saviem produktiem esam veiksmīgi iekarojuši ne tikai Skandināvijas, bet arī Latvijas tirgu. Cilvēki arvien vairāk interesējas un pārliecinās par šādu koka ēku praktiskumu un priekšrocībām. Latvijas klientus mēģinām vairāk izprast un dot labāko ne tikai cenas ziņā, bet arī apkalpošanā, materiālu kvalitātē, piegādē un garantijā. Šobrīd top vairākas mājas Latvijā, bet, protams, stabilitāti un drošību nodrošina eksporta tirgus. Piesaistām ārvalstu attīstītājus, kas nodrošina ražotni ar ilgtermiņa stabiliem projektiem,” stāsta Edgars Kurpics.

SIA “SBAC” ir 2012.gadā dibināts uzņēmums, kas  specializējas koka konstrukciju un koka karkasa māju projektēšanā, ražošanā un montāžā. Speciālisti ar vairāk kā 10 gadu pieredzi šajā nozarē apvienojušies,  lai strādātu kopā. Uzstādītais mērķis ir attīstīt uzņēmumu un veidot to kā spēcīgu un uzticamu koka māju un koka konstrukciju ražotāju, kurā nodarbināti kvalificēti darbinieki un inženieri. Paneļu izgatavošanai galvenokārt tiek izmantoti žāvēti un speciāli sagatavoti egles un priedes zāģmateriāli, kas iepirkti no citiem Latvijas ražotājiem. “Skandināvijas valstīs šādas mājas ir populāras, un tur cilvēki jau sen pārliecinājušies, ka tās ir ne tikai lētākas par mūrētajām, bet arī ar labu siltuma noturību un citiem tehniskajiem rādītājiem. Mājas karkasu var izgatavot nedēļas laikā, jo neesam atkarīgi no laika apstākļiem, savukārt pilnībā pabeigt māju objektā varam divos līdz trijos mēnešos. Arī Latvijā šādas būves kļūst iecienītas, jo cilvēki sāk saprast to priekšrocības. Agrāk cilvēki gribēja pēc iespējas lielāku dzīvojamo platību, bet tagad primārais nav kvadrātmetri, bet ekonomiskums un ērtums,” atzīst SIA “Aizkraukles industriālais parks” direktors.

Raksta turpinājumu lasiet laikraksta ‘Staburags’ 26. septembra numurā.

 

Raksts: “Pieaug pieprasījums pēc koka mājām”, Sandra Pumpure, Laikraksts “Staburags”, publ. 26.09.2013

Avots:www.staburags.diena.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *