Naktī degusi logu ražotne «Flora»; izglābti 300 kubikmetri produkcijas

Pirmdien ap pulksten sešiem ugunsdzēsējiem izdevies lokalizēt paaugstinātās bīstamības ugunsgrēku, kas ap diviem naktī izcēlies logu ražotnē «Flora» Tērvetes ielā.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) speciāliste Viktorija Šembele portālu zz.lv informējusi, ka izsaukums uz kokapstrādes uzņēmumu Tērvetes ielā saņemts pēc pulksten 2. «Dega angārs tūkstoš kvadrātmetru platībā, kopējā angāra platība – 1400 kvadrātmetru,» skaidro dienesta pārstāve. Nekavējoties uz notikuma vietu tika nosūtīti papildspēki no Rīgas, Kalnciema, Olaines, Dobeles, Elejas, kā arī «Latvijas dzelzceļa» ugunsdzēsības daļas. Kopumā notikuma vietā strādāja astoņas VUGD autocisternas, vienas autokāpnes un viens pacēlājs, kā arī viena Latvijas dzelzceļa autocisterna. Tā kā angārs veidots no metāla konstrukcijām, ugunsgrēka dzēšanu apgrūtināja tas, ka iekšā bija liels karstums. «Lai to samazinātu, tika veidotas atveres jumtā, pa kuru karstumam iziet ārā, un paralēli tika veikti ne tikai dzēšanas, bet arī konstrukciju atdzesēšanas darbi. Jumta konstrukciju jaukšanu apgrūtināja tas, ka tās bija tā sakarsušas, ka ugunsdzēsēji uz tām atrasties nevarēja, jumta griešanas un jaukšanas darbi tika veikti no autokāpnēm un autopacēlāja. Līdzās tam liesmas strauji izplatījās arī pa ventilācijas šahtām,» notikumus apraksta V.Šembele.

Ar uzņēmuma iekrāvēja palīdzību tika arī pārvesta gatavā produkcija apmēram 300 kubikmetru apmērā, kuru vēl nebija skārušas liesmas. Ugunsgrēks tika lokalizēts pulksten 5.51, bet tā likvidācijas darbi vēl turpinās, tiek veikti demontāžas darbi un sagruvušo konstrukciju iznešana no telpām, lai pārliecinātos, ka vairs nenotiek degšana.

Jau ziņots, ka šogad Latvijā reģistrēti 55 ugunsgrēki, kas izcēlušies kokapstrādes uzņēmumos. Izanalizējot ugunsdrošības stāvokli apsekotajos 374 kokapstrādes uzņēmumos un salīdzinot to ar pagājušo gadu, VUGD Ugunsdrošības uzraudzības pārvalde secinājusi, ka ugunsdrošības stāvoklis šogad nav būtiski mainījies. Veicot pārbaudes tika sastādīti 33 administratīvo pārkāpumu protokoli, piemērots naudas sods kopumā  3960 latu vērtībā, kā arī izsniegti divi brīdinājumi par būves, tās daļas vai iekārtas ekspluatācijas apturēšanu vai ierobežošanu.

 

Raksts: “Naktī degusi logu ražotne «Flora»; izglābti 300 kubikmetri produkcijas”, Gaļina Kudrjavceva, Zemgales Ziņas, publ. 30.09.2013

Avots: zz.diena.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *