Iepazīt dažādas profesijas Karjeras nedēļā jauniešus aicina 11 Latvijas pilsētās

No 7. līdz 11. oktobrim 11 Latvijas pilsētās – Rīgā, Jelgavā, Ventspilī, Daugavpilī, Jēkabpilī, Liepājā, Rēzeknē, Gulbenē, Cēsīs, Kuldīgā un Valmierā norisināsies Karjeras nedēļa, ko organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra Eiropas Komisijas Euroguidance tīkla programmas ietvaros sadarbībā ar pašvaldībām un to izglītības pārvaldēm.

Karjeras nedēļas laikā jauniešiem tiek dota iespēja izzināt savas karjeras iespējas, veicināt uzņēmību un motivāciju mācīties un izvēlēties nākamo profesiju un izglītības ceļu atbilstoši savām spējām, interesēm un iespējām, īpaši akcentējot visu līmeņu profesionālās izglītības vērtību un aktualitāti mūsdienās.

Karjeras nedēļas gaitā jauniešiem būs iespēja:

  • ‘Projektēt’ savu nākotnes profesiju un dzīvesveidu;
  • Tikties ar dažādu profesiju pārstāvjiem un ‘piemērīt’ profesijas;
  • Karjeras konsultāciju laikā uzzināt savus talantus un pilnveidojamās puses;
  • Piedalīties radošajās darbnīcās, konkursos un laimēt balvas!

Pērn Karjeras nedēļa Latvijā organizēta pirmo reizi. Pasākumā piecās Latvijas pilsētās iesaistījās vairāk nekā 100 uzņēmumu un mācību iestāžu, pulcējot ap 9 000 skolēnu.

Jau ziņots, ka, nolūkā aicināt jauniešus pārdomāt savu profesijas izvēli, Valsts izglītības attīstības aģentūra sociālajā vidē ‘Draugiem.lv’ izveidojusi interaktīvo spēli “Pielaiko profesiju”. Tā jauniešiem sniedz iespēju iepazīt 10 dažādu nozaru profesijas, kuras nākotnē būs pieprasītas un kurās var strādāt gan ar iegūtu profesionālo, gan ar augstāko izglītību. Spēlē ir iespējams uzzināt gan saistošus faktus par konkrēto nozari un profesiju, gan prasmes, kas nepieciešamas speciālistam veiksmīgai karjeras attīstībai, kā arī noderīgu informāciju, kur šo profesiju var apgūt.

Saistošas aktivitātes Karjeras nedēļā tiks piedāvātas arī tiem, kas savu nākotni saista ar mežsaimniecību un kokapstrādi, jo pasākumā iesaistījušies arī meža nozares uzņēmumi un skolas, kas piedāvā apgūt izglītību šajā Latvijas tautsaimniecībai tik nozīmīgajā nozarē. Mācību ekskursijas pa savām ražotnēm audzēkņiem piedāvās: viens no vadošajiem koka logu un durvju ražotājiem Latvijā ar 20 gadu darba pieredzi – SIA ‘Arbo’, SIA ‘Dendrolight Latvija’, kas ir pirmā un vienīgā unikālā šūnmateriāla ražotne pasaulē, priedes koka mēbeļu ražotājs SIA ‘Eibe-L’ un koka logu ražotājs SIA ‘Flora’. Nolūkā iepazīstināt skolēnus ar saplākšņu ražošanu, šī materiāla daudzveidību un pielietojumu, vairākas mācību ekskursijas pa uzņēmuma rūpnīcām ieplānojusi AS ‘Latvijas Finieris’. Tikšanos ar uzņēmējiem ražotnē jauniešiem piedāvās arī guļamistabas mēbeļu ražotājs SIA ‘Nakts mēbeles’. Rankas Profesionālajā vidusskolā Gulbenē notiks mežstrādnieku darbnīca – ieskats mežstrādnieka aprīkojumā un darbs ar mērinstrumentiem, un galdnieku darbnīcas – iepazīšanās un darbošanās ar kokapstrādes mašīnām un rokas instrumentiem. Savukārt Rēzeknē jauniešiem tiks piedāvāta Latvijas Kokrūpniecības federācijas apmaksāta ekskursija ‘Ievads kokrūpniecībā’, piedāvājot iespēju skolēniem iepazīt konkurētspējīgākos vietējos nozares uzņēmumus un kokrūpniecības nozari kopumā. Visi interesenti bez iepriekšējas pieteikšanās šajās dienās aicināti apmeklēt arī Rīgā, Mežaparkā estrādē esošo izstādi ‘Iepazīsties – koks’ (vairāk: www.koksirlabs.lv).

 

‘Karjeras nedēļas 2013’ pasākumu programmas: www.viaa.gov.lv

Plašāk par profesijām: www.profesijupasaule.lv.

Plašāk par to, kur apgūt konkrēto profesiju: www.niid.lv.

Interaktīvā spēle “Pielaiko profesiju”: www.draugiem.lv/viaa.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *