Kaļiņingradas apgabalā taps plašs koksnes dziļās pārstrādes komplekss

Starptautiskajā investīciju forumā Sočos septembra nogalē parakstīta vienošanās par loģistikas klastera ‘Golubevsky’ projekta īstenošanu, kas paredz plaša koksnes dziļās pārstrādes kompleksa izveidi Kaļiņingradas apgabalā vietējo mēbeļu ražotāju atbalstam. Kopējais projekta investīciju apjoms ir 7 miljardi rubļu (~160 milj.€), kur 4 miljardus rubļu plānots iztērēt kokapstrādes rūpnīcas izbūvei un vēl 2 miljardus rubļu – transporta un loģistikas kompleksa izveidei.

Kaļiņingradas apgabalā izveidotajā mēbeļu ražošanas klasterī ietilpst 200 uzņēmumi (galvenokārt nelieli), kuros strādā aptuveni 10 000 cilvēku. Ar 2016.gadu, atceļoties virknei muitas nodevu un nodokļu,  šie uzņēmumi nokļūs riska zonā, jo ražošanas izejvielu izmaksas pieaugs par vidēji 23%. Savukārt jaunā projekta īstenošana ļaus izveidot vietējiem mēbeļniekiem nepieciešamo ražošanas izejvielu bāzi.

Kaļiņingradas kokapstrādes kompleksā uzstādītās jaudas ļaus gadā pārstrādāt līdz 990 tūkst.m3 apaļkoku un saražot līdz 485 tūkst.m3 zāģmateriālu, ap 215 tūkst.m3 E1 klases parasto un laminēto kokskaidu plātņu, kā arī 23 tūkst. tonnu kurināmo koksnes granulu (DIN+).

Kā uzsvērusi reģiona ekonomikas ministre Anastasija Kuzņecova, Kaļiņingradas apgabalam šis projekts ir piemērs tam, kā var tikt pārvarētas problēmas saistībā ar gaidāmajām pārmaiņām 2016.gadā vienas nozares ietvaros. Un šis nav tikai viens investīciju projekts. Tas ir visa reģiona mēbeļu rūpniecības attīstības projekts, kas sekmēs šīs nozares  attīstību, neļaujot vietējiem ražotājiem zaudēt savas konkurētspējas priekšrocības Krievijas un starptautiskajos tirgos.

Projekta pirmā etapa realizācija plānota līdz 2016.gadam.

 

Raksts: “В Калининградской области будет построен промышленный комплекс по глубокой переработке древесины”, ООО “БиоТерм”, publ. 29.09.2013

Avots: www.granuly.ru

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *