Daugavpilī aizritējis pirmais Latgales amatnieku festivāls

Daugavpils novada dienu ietvaros 21.septembrī Daugavpilī norisinājās pirmais Latgales amatnieku festivāls, kur satikās, savas prasmes demonstrēja un savus izstrādājumus vietējiem iedzīvotājiem un pilsētas ciemiņiem piedāvāja Latgales amatnieki.

Vietējie Latgales reģiona ražotāji, kā arī tirgotāji un amatu meistari no citiem Latvijas novadiem pārsteidza apmeklētājus ar plašu produkcijas klāstu – izstrādājumiem no koka, māla un dažāda veida un formas pinumiem, rokdarbiem un rotām, svaigiem augļiem un dārzeņiem, mājas sieru, medu, pašu cepto maizi, stādiem, ārstnieciskajām tējām, kokvilnas un lina izstrādājumiem. Ikvienam apmeklētājam bija iespēja piedalīties arī radošajās darbnīcās, iesaistīties dažādās sporta aktivitātēs, kā arī nogaršot Lauku gardumu ielas ēdienus.

Pasākums pulcēja vairāk nekā 100 vietējos un apkaimes zemniekus un seno amatu pratējus. Katram dalībniekam tika izsniegts arī pateicības raksts par piedalīšanos pirmajā Latgales amatnieku festivālā. Kopumā to apmeklēja vairāk nekā 7000 cilvēku. Atzinīgi pasākuma norisi vērtē arī paši amatnieki. „Pirmajā Latgales amatnieku festivālā piedalījās ievērojams skaits amatnieku, tika notirgots ievērojams daudzums gatavās produkcijas, amatniekiem bija iespēja satikties un pārrunāt interesējošus jautājumus. Mājīga bijusi arī atmosfēra, kādā aizritējis pasākums,” stāsta biedrības „Latgales tematiskie ciemi” vadītāja Zane Praņevska.

 

Raksts: “Daugavpilī aizritējis pirmais Latgales amatnieku festivāls”, SIA ’13.STĀVS’, publ. 25.09.2013

Avots: www.kraslava.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *