SIA “Flora” ražošanu plāno atsākt divu nedēļu laikā

Koka logu un durvju ražotājs “Flora” plāno atsākt ražošanu divu nedēļu laikā. Savukārt visus ugunsgrēka zaudējumus vēl ir pagrūti noteikt – zināms, ka produkcijas un materiālu krājumi, kas atradās nodegušajā cehā nav atjaunojumi, informē uzņēmums.

Kā paskaidroja SIA “Flora” direktors Juris Bušs, tūlītēji atjaunot ražošanu vecajās jaudās uzņēmums nevarēs un objektīvu iemeslu dēļ strādās ar pazeminātu jaudu vecajā logu cehā, kas nav cietis ugunsgrēkā. Lai pilnībā atgūtos no 30. septembra ugunsgrēka, uzņēmumam būs nepieciešams daudz ilgāks laika posms. Tas, kādā apmērā izdosies atjaunot ražošanu, būs atkarīgs no banku un apdrošinātāju pretimnākšanas un no cietušo iekārtu testu rezultātiem, skaidroja “Flora” direktors. Uzņēmums šobrīd plāno aktīvi izmantot 400 kv. m. lielo logu ražošanas cehu ar 200 kv. m. krāsošanas līniju pie šī ceha, kas līdz šim izmantota tikai epizodiski – kad bija vienlaicīgi jāveic ļoti liels pasūtījumu apjoms. Tagad šīs iekārtas tiks noslogotas maksimāli. Uzņēmuma pasūtījumus izgatavot gatavi palīdzēt arī nozares kolēģi – piemēram, “Montāžnieks D”. Kā lielāko zaudējumu J. Bušs min nodegušo produkciju. Ugunsgrēkā iznīcināti logi lielai daudzstāvu mājai Rīgā, gan arī vairāki pasūtījumi Maskavas klientiem. “Tagad mums ir jāpaspēj saražot gan tā produkcija, kura jau pasūtīta, gan arī no jauna jāsaražo tā, kas nodegusi. Un bez ražošanas jaudām vajadzīgi vēl arī apgrozāmie līdzekļi, lai no jauna iegādātos izejvielas un materiālus,” sacīja Juris Bušs, piebilsot, ka līdz šim “Flora” bijusi ļoti akurāta pret saviem piegādātājiem, kredītiestādēm un Valsts ieņēmumu dienestu, un cer, ka tas atmaksāsies.

“Ir ļoti sāpīgi šādā situācijā dzirdēt baumas, ka Flora ir aizdedzināta ļaunprātīgi, strādnieki atlaisti un uzņēmums tiek izzagts. Kā uzņēmuma īpašnieks ar pilnu atbildības sajūtu paziņoju, ka tie ir meli. Esmu apņēmības pilns kopā ar kolektīvu uzņēmuma darbību atjaunot pilnā apmērā pašreizējā teritorijā,” sacīja J. Bušs.

 

Raksts: “Flora ražošanu plāno atsākt divu nedēļu laikā”, Db.lv, publ. 03.10.2013

Avots:http://www.db.lv/razosana/flora-razosanu-plano-atsakt-divu-nedelu-laika-402439

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *