Iespēja pieteikties kompensācijai par saimnieciskās darbības ierobežojumiem

Dabas aizsardzības pārvalde informē, ka 2013. gada 2. oktobrī stājās spēkā 2013. gada 17. septembra Ministru kabineta noteikumi Nr. 891 „Noteikumi par saimnieciskās darbības ierobežojumiem, par kuriem pienākas kompensācija, tās izmaksas nosacījumiem, kārtību un apmēru”.

Zemes īpašniekam, kurš vēlas saņemt kompensāciju par saimnieciskās darbības ierobežojumiem 2013. gadā, jāiesniedz iesniegums Dabas aizsardzības pārvaldē līdz 2013. gada 1. novembrim. Dabas aizsardzības pārvalde atgādina, ka no valsts budžeta līdzekļiem tiek izmaksāta kompensācija tikai tajā gadījumā, ja īpašums neatrodas Eiropas nozīmes aizsargājamās dabas teritorijās (Natura 2000). Ja īpašums atrodas Natura 2000 teritorijā, zemes īpašniekam ar attiecīgu iesniegumu jāvēršas Lauku atbalsta dienestā.

Plašāka informācija par kompensācijas piešķiršanu, kā arī iesnieguma veidlapa ir pieejama Dabas aizsardzības pārvaldes interneta vietnes sadaļā „Kompensācijas.

 

Raksts: “Kompensācija par saimnieciskās darbības ierobežojumiem”, Linda Doriņa, Dabas aizsardzības pārvalde, publ. 04.10.2013

Avots: http://www.daba.gov.lv/public/lat/zinas/1620/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *