VID: Valsts budžeta ieņēmumi no mežsaimniecības nozares šogad sarukuši

Valsts ieņēmumu dienesta (turpmāk – VID) sagatavotais analītiskais apskats par mežsaimniecības nozari liecina, ka VID administrētie valsts budžeta ieņēmumi 2013.gada septiņos mēnešos no nozares nodokļu maksātājiem ir 66,13 miljoni latu. Tas ir par 9,98 miljoniem latu jeb 13,1% mazāk nekā 2012.gada attiecīgajā periodā. Nozares kopējos ieņēmumos minētajā periodā 47,32 miljoni latu jeb 71,6% ir ieņēmumi no nodokļu maksātājiem, kam pamatdarbības veids ir mežsaimniecība un mežistrāde.

Mežsaimniecības nozares analītiskais apskats sniedz plašu statistisko un analītisko informāciju arī par tādiem nozares rādītājiem kā nodokļu maksātāju skaits, nodokļu pārskatu iesniegšanas disciplīna, aprēķinātās un iemaksātās nodokļu summas un valsts kopbudžeta ieņēmumi. Apskatā analizēti arī faktori, kas negatīvi ietekmē valsts budžeta ieņēmumus, saimnieciskās darbības rezultāti, nodarbināto skaits un darba samaksa, maksājumu parādi un nodokļu samaksas termiņa pagarinājumi.

Analītiskais apskats sagatavots, lai izzinātu ar nodokļu saistību izpildi saistītos jautājumus un problēmas mežsaimniecības nozarē, kā arī lai informētu sabiedrību par šīs nozares vispārējām attīstības tendencēm un kopējo stāvokli, bet mežsaimniecības nozares pārstāvjiem radītu priekšstatu par nozares pilnveidošanas virzieniem un, iespējams, nepieciešamajām nodokļu normatīvo aktu grozījumu iniciatīvām.

Nozares analītiskais apskats, apstrādājot VID rīcībā esošos pārskatus un informāciju nozaru griezumā, ir sagatavots uz 2013.gada 15.augustu. VID vērš uzmanību uz to, ka, analizējot nozares rādītājus, tika lietoti to nodokļu maksātāju dati, kas deklarēja nozarei atbilstošu pamatdarbības veidu. Ņemot vērā, ka viens nodokļu maksātājs var veikt savu saimniecisko darbību vairāku nozaru ietvaros, analītiskais apskats atsevišķos gadījumos var ne visai precīzi raksturot situāciju nozarē.

 

Raksts: “Valsts budžeta ieņēmumi no mežsaimniecības nozares šogad 2013.gada septiņos mēnešos ir 66,13 miljoni latu”, VID Sabiedrisko attiecību daļa, publ. 07.10.2013.

Avots: http://www.vid.gov.lv/default.aspx?&tabid=7&id=15&oid=103483

Mežsaimniecības nozares apskats

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *