Dzinējmedību sezonas sākumā konstatē drošības prasību pārkāpumus

No 1. oktobra Latvijā sākusies dzinējmedību sezona, kuras laikā medniekiem diennakts gaišajā laikā atļautas medības ar dzinējiem vai traucēšanu. Pirmajā nedēļas nogalē kopš dzinējmedību sezonas sākuma, Valsts policijas darbinieki sadarbībā ar Valsts Meža dienestu pārbaudīja vairākas medību vietas, konstatējot atsevišķus medību noteikumu pārkāpumus, kas galvenokārt saistīti ar drošības prasību neievērošanu medību laikā.

Nedēļas nogalē kopumā pārbaudīts ap 70 medniekiem, kuri devušies medībās, izmantojot dzinējmedību metodi – dzīvnieku dzīšanu pretim medniekiem ar trokšņa palīdzību. Veicot pārbaudes, policija konstatējusi atsevišķus pārkāpumus un sastādījusi dažus administratīvo pārkāpumu protokolus par šaujamieroču drošības prasību neievērošanu, kā arī preventīvi novērsusi mazāk būtiskus pārkāpumus. Kopumā pirmās nedēļas nogales rezultātus policija vērtē atzinīgi, jo no mednieku puses ar dažiem izņēmumiem bija ievērotas nepieciešamās drošības prasības medību vietās, kā arī visiem pārbaudītajiem medniekiem līdzi bija nepieciešamā dokumentācija – medību apliecība, šaujamieroča glabāšanas atļauja un mednieka sezonas karte.

Dzinējmedību sezona Latvijā ilgst no 1. oktobra līdz 31. martam, tomēr lielāko daļu no dzīvniekiem atļauts medīt līdz 31. janvārim.   Paredzams, ka tuvākajā laikā arvien vairāk mednieku uzsāks medības ar dzinējiem vai traucēšanu, īpaši nedēļas nogalēs. Tā kā uz mežiem vēl arvien dodas arī sēņotāji un ogotāji, policija aicina medniekus būt ļoti uzmanīgiem un medību ieroci pavērst uz medījamo dzīvnieku tikai tad, kad tas nepārprotami ir skaidri saredzams. Savukārt iedzīvotājus, kuri devušies sēņu vai ogu guvumos, aicina būt iecietīgiem un saprotošiem pret medniekiem, kā arī ievērot īpašu piesardzību – izdzirdot šāvienus vai medību trokšņus, rūpīgi ieklausīties, no kuras puses tie nāk, un doties pretējā virzienā.

Medību vadītājus pirms medībām Valsts policija aicina rūpīgi pārbaudīt visu mednieku dokumentus un īpaši uzsvērt drošību prasību ievērošanu, kā arī izvēlēties dzīšanai tādus mastus, kuros vismazāk iespējama ar medībām nesaistītu personu atrašanās, un medījamo dzīvnieku saskatīt netraucē vēl nenokritušās koku lapas.

Medniekam, dodoties uz medību vietu, obligāti jābūt līdzi medību dokumentācijai – medību apliecībai, šaujamieroča glabāšanas atļaujai un mednieka sezonas kartei. Kategoriski aizliegts medībās atrasties alkoholisko dzērienu un citu apreibinošo vielu ietekmē, kā arī aizliegts pārvadāt šaujamieročus reibuma stāvoklī.  Valsts policijas darbinieki sadarbībā ar Valsts meža dienesta darbiniekiem turpinās organizēt kontroles pasākumus, lai kopīgi ar mednieku formējumiem panāktu svarīgāko uzstādījumu – mednieki būtu atbildīgi un medības – drošas.

 

Raksts: “Sākusies dzinējmedību sezona – policija veic pārbaudes un aicina ievērot drošību”, Dairis Anučins, Valsts policija, publ. 07.10.2013

Avots: http://www.vp.gov.lv/?&relid=14188

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *