‘Latvijas dizaina studija’ – mēbeles ar latvisko identitāti

Dizaina pasaule lielā mērā virzās uz ekscentrismu, taču lielākā daļa cilvēku tik un tā izvēlas vienkāršas mēbeles ar akcentiem, uzskata Ingus Diķis, mēbeļu ražotāja SIA Latvijas dizaina studija vadītājs. Visi ražojot galdus un krēslus, tāpēc galvenais ir to stāsts, viņš turpina. Ja stāsts potenciālajam sadarbības partnerim šķiet tuvs, ieinteresē arī uzņēmums un, iespējams, veidojas sadarbība. Latvijas dizaina studijas gadījumā kādam uzņēmējam Lielbritānijā iepaticies šī ražotāja apaļā plaukta dizains no kolekcijas Circles, taču viņš pasūtījis nevis mēbeli, bet gan dizaina izstrādi puķu podam. Iecerēts, ka nākamgad šos podus varētu sākt ražot. Vaicāts, vai tas notiks Latvijā, Ingus uzsver, ka ražos tikai šeit. „Ražošanas pakalpojumus iepērkam no zināmiem uzņēmumiem, ar ko varam kvalitatīvi sadarboties,” saka Ingus.

Latvijas dizaina studijas stāsta pamatā ir latviskā identitāte. Pašlaik tā ir jājamzirdziņš daudziem uzņēmējiem, piemēram, papildinot produktu ar kādu no latviešu zīmēm vai uzsverot izcelsmes valsti. Ingus uzskata, ka ir atšķirība starp to, vai latviskums patiešām komandai ir būtisks, vai arī tā ir tikai zīmīte uz produkta. „Mums tas ir dziļāk iekšā, latviskums nav tikai dizaina elements. Tā ir mūsu būtība, tā savu produkciju nesam pasaulē,” viņš saka. Piemēram, eksporta kolekcijā Symbols izceļ latvisko, papildinot mēbeles ar Jumja, Laimas, Dieva un Mēness simboliem.

Uzņēmuma mērķis ir ražot praktiskas lietas. Mēbelei jābūt funkcionālai un tehniski izstrādātai, uzskata Ingus. Viņaprāt, nav jēgas kaut ko radīt, ja nespēj to saražot. Tāpat produkcijai jābūt loģiski transportējamai. Uzņēmums nevēlas radīt produkciju, par ko sajūsminās dizaina izstādēs, bet tas arī viss, jo 98% cilvēku ir samērā vienkārši, saprotami interjeri, kur vajadzīgas vienkāršas mēbeles. Tādu, kas vēlas ko neparastu, ir ļoti maz, bet arī tiem Latvijas dizaina studija ar prieku galdu nokrāsos tādā krāsā, kā vien vēlas.

 

Raksts: “Laiž pasaulē ar savu svētību”, Anda Asere, Dienas Bizness, publ. 08.10.2013

Avots: Laikraksts “Dienas Bizness”, Nr.177 (4582)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *