Mežsaimniecisko pakalpojumu sniedzējiem izvirza augstākas prasības

Ar piecus gadus garu līguma termiņu un darbu ziemā valsts mežu apsaimniekotājs cer piesaistīt profesionālus mežsaimniecības darbu veicējus. Jau tuvākajā laikā AS Latvijas valsts meži (LVM) plāno izsludināt konkursu mežsaimniecisko darbu veicējiem 2014.-2016. gadam ar iespēju šo termiņu pagarināt vēl par diviem gadiem.

„Mērķis ir audzēt ražīgas, kvalitatīvas un veselīgas audzes, un to efektīvi var veikt kvalificēti un zinoši pakalpojumu sniedzēji, tāpēc līdztekus garākam iespējamām līgumu termiņam – pieciem gadiem – tiek izvirzītas arī augstāks prasības – par kursu un arī attiecīgu pārbaudījumu nokārtošanu apliecinošs sertifikāts,” iecerētās pārmaiņas skaidro AS Latvijas valsts meži struktūrvienības LVM Mežsaimniecība mežkopības direktors Mārtiņš Gūtmanis. Viņš norāda, ka līdz šim uzņēmums saskāries ar pakalpojumu sniedzēju mainību, kas pazemina darbu kvalitāti un samazina darba ražīgumu, tāpēc līdzšinējo sezonas darba praksi paredzēts aizstāt ar darbu cauru gadu. Šo aspektu pozitīvi vērtē arī paši pakalpojumu sniedzēji, jo vairs nebūšot jādomā, ko darīt ziemā.

„Zināšanu apguves kursu pakalpojumu sniedzēji var apgūt aptuveni mēneša laikā arī interneta vidē, kas ir gan Ogres tehnikuma, gan Meža un koksnes produktu pētniecības un attīstības institūta mājaslapā,” uz e-izglītošanās iespējām norāda M.Gūtmanis. „Protams, tas nav par velti, taču cena – 85 Ls – nav milzīga, tā ir tikai nedaudz augstāka par viena ha jaunaudžu kopšanas darbu – 79 Ls,” piebilst M.Gūtmanis, uzsverot, ka šāda izglītības kvalifikācijas dokumenta esamība palielinās pretendenta iespējas iegūt līgumu par mežsaimniecisko darbu pakalpojumu sniegšanu.

 

Raksts: “Izliek piecu gadu īgumu ēsmu”, Māris Ķirsons, Dienas Bizness, publ. 08.10.2013

Avots: Laikraksts “Dienas Bizness”, Nr.177 (4582)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *