Polijas mēbeļu eksports uz Krieviju šogad varētu pārsniegt 200 miljonus eiro

2009.gadā Polijā ražotās mēbeles uz Krieviju eksportētas 70 miljonus eiro kopvērtībā. 2012.gadā šis rādītājs palielinājās līdz 166 miljoniem eiro. Savukārt 2013.gadā Polijas mēbeļu eksporta kopējā vērtība uz Krieviju varētu pārsniegt jau 200 miljonus eiro, ziņo vietējais laikraksts ‘Dziennik Gazeta Prawna’. Kā laikrakstam norādījis Polijas Mēbeļu Ražotāju Tirdzniecības kameras eksperts Tomašs Viktorski (Tomasz Wiktorski), tuvākajā nākotnē Krievija kļūs par vienu no pieciem nozīmīgākajiem Polijas mēbeļu noieta tirgiem. Šobrīd tā atrodas 9.vietā. Pēdējo pāris gadu laikā mēbeļu eksports no Polijas ik gadu audzis par 40%. Un šogad saskaņā ar mēbeļu tirgus ekspertu prognozēm, augšupejošai tendencei vajadzētu turpināties.

Daži eksportētāji pauduši bažas, ka Krievija, vietējā tirgus aizsardzības nolūkā, varētu ieviest tirdzniecību ierobežojošus pasākumus. Taču šim satraukumam nav pamata – pievienojoties Pasaules Tirdzniecības organizācijai, Krievija apņēmusies līdz 2018.gadam mēbeļu ievedmuitas nodokļa likmes pazemināt.

2012.gadā kopējais mēbeļu eksports no Polijas sasniedza rekordatzīmi – 6,6 miljardus eiro. Šogad, saskaņā ar vietējā mēbeļu tirgus pētījumu firmas ‘B+R Studio’ ekspertu prognozēm, pērn sasniegtais rekords tiks pārspēts un mēbeļu eksporta vērtība sasniegs 6,9 miljardus eiro (29 miljardus zlotu). Un šis rādītājs, pēc tirgus analītiķu aplēsēm, varētu dubultoties, ja Polijas mēbeļu ražotāji savu produkciju realizētu par tādu cenu kā citi Eiropas ražotāji. Polijā ražotās mēbeles galvenokārt tiek realizētas Vācijas tirgū (39%). Otra lielākā importētājvalsts ir Francija (8%), kurai seko Lielbritānija (7%) un Čehija (6%). Taču pircēji ne vienmēr nojauš, ka pirktās mēbeles tapušas Polijā. Kā paskaidrojis Tomašs Viktorski, tikai 20% Polijas uzņēmumu ir savs brends. Pārējie mēbeles ražo pēc starptautisko šīs nozares milžu pasūtījuma – IKEA veikaliem vien Polijā gadā tiek saražotas mēbeles 4 miljardu zlotu (~951 milj.eiro) vērtībā. Pasaules ražotāji Poliju iecienījuši tajā esošās ražošanas izejvielu pieejamības un ievērojami zemāku darbaspēka izmaksu dēļ. Tāpēc arī saražoto produkciju var atļauties pārdot par pievilcīgākām cenām nekā konkurenti no citām valstīm. Polijā mēbeles ražo un tirgo aptuveni 24 000 uzņēmumu. Lielākā daļa no tiem ir mikrouzņēmumi, kuros strādā ne vairāk kā 10 cilvēki. Tikai 100 uzņēmumos nodarbināto skaits pārsniedz 250.

 

Raksts: “Furniture exports to Russia could exceed €200 million this year”, Poland A.M., publ. 06.09.2013

Avots: www.wbj.pl

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *