Sekmē zinātniskās izpētes veikšanu meža nozarē

Grozījumi Meža likumā paplašina zinātniskās izpētes mežu apsaimniekošanas mērķi, nosakot atbalstu mācību praksēm un tālākizglītībai meža nozares jomā, kā arī dod iespēju veidot jaunus zinātniskās izpētes mežus institūcijām, kas reģistrētas zinātnisko institūciju reģistrā. Tā kā līdz šim tiesiskais regulējums bija paredzēts tikai valsts zinātniskās izpētes mežiem, bija nepieciešams sagatavot jaunu Ministru kabineta noteikumu projektu.

Otrdien, 8. oktobrī, valdība apstiprināja Zemkopības ministrijas sagatavoto zinātniskās izpētes mežu apsaimniekošanas un uzraudzības kārtību, kā arī papildu noteikumus valsts zinātniskās izpētes mežu apsaimniekošanai un uzraudzībai. Jaunā kārtība sagatavota, lai sekmētu zinātniskās izpētes mežu mērķtiecīgu izmantošanu.

Kārtība paredz, ka zinātniskās izpētes mežus veido teritorijas, kurām ir izpētes objekta vai mācību objekta statuss un uz kurām neattiecas būtiskas Meža likuma prasības, kā arī teritorijas, kuras paredzētas jaunu izpētes un mācību objektu ierīkošanai un kuras apsaimnieko saskaņā ar Meža likumu. Šos mežus pārvalda un apsaimnieko institūcija, kas reģistrēta zinātnisko institūciju reģistrā un veic pētījumus meža nozares jomā. Valsts zinātniskās izpētes mežus kā līdz šim pārvalda un apsaimnieko Valsts meža dienests. Kārtība nosaka, ka meža nozares zinātniskajām institūcijām un mācību iestādēm iesniegumi par izpētes un mācību objekta ierīkošanu, mācību un tālākizglītības pasākumiem būs jāiesniedz Valsts meža dienestā. Plānots, ka jaunā kārtība sekmēs zinātniskās izpētes mežu mērķtiecīgu izmantošanu un būs atbalsts zinātnei un izglītībai.

Jaunā kārtība stāsies spēkā pēc tās publicēšanas oficiālā izdevuma „Latvijas Vēstnesis” tīmekļa vietnē www.vestnesis.lv. Plašāka informācija par MK noteikumu projektu „Zinātniskās izpētes mežu apsaimniekošanas un uzraudzības kārtība” pieejama MK mājas lapā.

 

Raksts: “Sekmē zinātniskās izpētes veikšanu meža nozarē”, Viktorija Kalniņa, LR Zemkopības ministrija, publ. 08.10.2013

Avots: http://www.zm.gov.lv/index.php?sadala=2290&id=15858

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *