Apaļo kokmateriālu eksports no Somijas šogad palielinājies par 3%

Pieprasījums pēc Somijā ražotiem zāģmateriāliem un apaļkoksnes 2013.gadā kopumā palielinājies. Vienlaicīgi paaugstinājušās arī kokmateriālu cenas. 2014.gadā, saskaņā ar Somijas pētījumu institūta (Pellervo Economic Research – PTT) prognozēm, šāda tendence saglabāsies. Taču koksnes šķeldu vērtība savu augstāko atzīmi sasniegs tikai 2015.gadā.

Somijas koksnes tirgus kopumā raksturots kā stabils. Šogad kopējais mežizstrādes apjoms valstī sastādīs 63 miljonus kubikmetru. Savukārt 2014.gadā mežizstrādes apjomu kāpumu eksperti prognozē tikai tādā gadījumā, ja palielināsies pieprasījums no ārvalstu pircēju puses. Apaļo kokmateriālu pārdošanas apjomi šogad kā vietējā, tā ārējā tirgū gada griezumā palielinājās par 3%. Ārpus valsts visvairāk augušas koksnes pārdošanas cenas uz Vāciju un Igauniju.

Privātiem mežu īpašniekiem, kas kontrolē līdz 14% no Somijas mežu platībām, kopējais apgrozījums šogad sagaidāms palielināsies par 8%. Tāpat Pellervo institūta eksperti prognozē, ka līdz 2015.gadam koksnes šķeldu izlaides apjomi Somijā sasniegs 10 miljonus kubikmetru.

Procentuālā izteiksmē krietni lielāks eksporta kāpums Somijā gaidāms celulozes ražošanas segmentā -gada griezumā par 9 – 10% šogad un vēl par 5% – 2014.gadā.Eksperti šo tendenci skaidro ar lielāku globālā tirgus pieprasījumu pēc iepakojuma kartona un sanitāri-higiēniskā papīra, jo interese pēc avīžpapīra un biroja papīra, saistībā ar masveida pāreju uz elektroniskajiem mēdijiem, krasi samazinās. Iepriekš eksporta apjomu palielinājums 2013.un 2014.gadā tika prognozēts tikai 5% apjomā.

 

Raksts: “В 2013 г. экспорт круглого леса из Финляндии вырос на 3%”, Lesprom Network, publ. 08.10.2013

Avots: www.lesprom.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *