Darba devēji aicināti ar NVA atbalstu apmācīt vajadzīgos speciālistus

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) aicina darba devējus sagatavot sev nepieciešamos darbiniekus ar Eiropas Sociālā fonda (ESF) finansiālu atbalstu, piedaloties NVA pilotprojektā „Praktiskā apmācība prioritārajās nozarēs”.

Praktiskā apmācība tiek organizēta četrās valstī noteiktajās prioritārajās nozarēs: apstrādes rūpniecībā, transportā un loģistikā, tūrismā, informācijas un komunikāciju tehnoloģijās. No bezdarbnieku vidus tiek atlasīti piemērotie kandidāti, kurus darba devējs atbilstoši sava uzņēmuma specifikai un prasībām apmāca un nodarbina. Darba devējs iegūst apmācītu darbinieku, savukārt bezdarbnieks – pieprasītu profesiju un darbu.

Praktiskā apmācība prioritārajās nozarēs ilgst vienu mēnesi. To organizē, ja darba devējs nodibina darba tiesiskās attiecības ar vismaz 5 bezdarbniekiem. Darba devējam pēc apmācībām ne mazāk kā 6 mēnešus jānodarbina vismaz divi no apmācītajiem bezdarbniekiem. Darba devēji Daugavpilī, Liepājā, Madonā un Rīgā jau ir izmantojuši šo iespēju un pieteikuši 185 speciālistu praktisko apmācību, 21 bezdarbnieks jau mācās, apgūstot kravas automobiļa vadītāja, ekspeditora, apdares darbu strādnieka, pārtikas pārstrādes strādnieka un citas profesijas.

Praktiskā apmācība prioritārajās nozarēs tiek organizēta ESF projekta „Bezdarbnieku un darba meklētāju apmācība Latvijā – 2″ ietvaros. Detalizētāka informācija par Praktisko apmācību prioritārajās nozarēs publicēta NVA mājas lapā: http://www.nva.gov.lv/index.php?cid=433&mid=53&txt=3242&from=0.

Preses relīze: “Aicinām darba devējus ar NVA atbalstu apmācīt vajadzīgos speciālistus”, Nodarbinātības valsts aģentūra, publ. 10.10.2013

Avots: http://www.nva.gov.lv/index.php?cid=2&mid=2&txt=3368&from=0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *