Jaunieši Latvijā neapzinās vajadzību karjeras izvēli veikt mērķtiecīgi

Valsts izglītības attīstības aģentūras aptauja atklāj, ka puse (49%) jauniešu Latvijā lēmumu par karjeru pieņem paši, nepārspriežot savu lēmumu ne ar ģimeni, ne ar karjeras konsultantu. Turklāt tikai trešdaļa (28%) jauniešu izvērtē savas „stiprās puses” un to, kurā nozarē vai profesijā tās vislabāk var izmantot. Savukārt novēlotas un haotiskas karjeras izvēles sekas atspoguļojas ne tikai indivīda neapmierinātībā ar dzīvi, bet arī valsts ekonomiskajā attīstībā.

Valsts izglītības attīstības aģentūras karjeras konsultante Nora Kalēja skaidro: „Ja jaunietim izdodas pastrādāt nozarē vai profesijā, kas viņu interesē, viņš var gan labāk to iepazīt, gan pārbaudīt savu piemērotību. Līdz ar to arī darba devējiem, profesionālās izglītības iestādēm un valstij kopumā vajadzētu radīt vairāk iespēju jauniešiem jau savlaicīgi iegūt darba pieredzi, iesaistīties darba izmēģinājumos, īsās darba praksēs un saņemt karjeras konsultācijas. Ar Karjeras nedēļu 11 Latvijas pilsētās mēs vēlamies parādīt, kā varam jaunietim palīdzēt viņa lēmuma pieņemšanas procesā.”

Jau ziņots, ka no 7. līdz 11. oktobrim 11 Latvijas lielākajās pilsētās norisinās Karjeras nedēļa, sniedzot jauniešiem iespēju tikties ar dažādu profesiju pārstāvjiem, karjeras konsultāciju laikā uzzināt savus talantus un pilnveidojamās puses, „projektēt” savu nākotnes profesiju un dzīvesveidu, piedalīties radošajās darbnīcās, konkursos, laimēt balvas un iesaistīties citās aktivitātēs. Tāpat jauniešu atbalstam piemērotākās profesijas izvēlē sociālā tīkla ‘Draugiem.lv’ vidē izveidota interaktīva spēle “Pielaiko profesiju”, kur iespējams uzzināt gan saistošus faktus par konkrēto nozari un profesiju, gan prasmes, kas nepieciešamas speciālistam veiksmīgai karjeras attīstībai, kā arī noderīgu informāciju, kur šo profesiju var apgūt.

 

Raksts: “Jaunieši Latvijā neapzinās vajadzību karjeras izvēli veikt mērķtiecīgi”, VIAA, publ. 01.10.2013

Avots: http://www.viaa.gov.lv/lat/info_medijiem/?text_id=20886

VIAA APTAUJAS INFOGRAFIKAS

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *