Krievijā audzis pieprasījums pēc Baltkrievijā ražotām mēbelēm

Baltkrievijā ražoto mēbeļu un mēbeļu detaļu kopējā eksporta vērtība uz Krieviju 2013.gada pirmo septiņu mēnešu laikā sasniedza 153,7 miljonus ASV dolāru, liecina Baltkrievijas ziņu aģentūras “Business News” sniegtie dati analītiskajā pārskatā par attīstības tendencēm kokapstrādē.

Tas ir par teju 17% vairāk nekā gadu iepriekš, veidojot 78% no visa Baltkrievijas mēbeļu eksporta.

Tāpat palielinājušies piegādes apjomi uz Kazahstānu – par 23,9% līdz 19,2 miljoniem dolāru. Tajā pašā laikā uz Eiropas Savienības valstīm (pamatā Vāciju, Franciju un Poliju) Baltkrievijas mēbeļu eksportā bija vērojama lejupejoša tendence, kopējam šīs produkcijas piegādes apjomam naudas izteiksmē sastādot 21,1 miljonu dolāru (-9,3%).

Ievērojami auguši arī mēbeļu ražotāju peļņas un rentabilitātes rādītāji, salīdzinājumā ar tiem uzņēmumiem, kuru pamatdarbība ir kokšķiedru plātņu, skaidu plātņu, saplākšņa un finiera rūpniecība. Augstākos peļņas un rentabilitātes rādītājus gada pirmajā pusē uzrāda lielākais virtuves mēbeļu ražotājs Baltkrievijā uzņēmums “ZOV-LenEuromebel”, kam seko mēbeļu fabrika “Laguna”. Labus finanšu rezultātus pirmajā pusgadā sasnieguši arī lielākie durvju un logu bloku ražotāji.

Tuvākajā perspektīvā galvenie faktori, kas ietekmēs Baltkrievijas mēbeļu un koksnes plātņu ražotājus, būs vietējās valūtas devalvācija, situācijas attīstība patērētāju kreditēšanā Krievijā un konkurences saasināšanās ar Ķīnas mēbeļu ražotājiem.

 

Raksts: “Беларусь увеличивает экспорт мебели в Россию и Казахстан”, “Бизнес-новости”, publ. 09.10.2013

Avots:www.doingbusiness.by

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *