Notiks nebijis eksperiments: dizaineri apvienos spēkus ar amatniekiem

Divas darba dienas – šajā un nākamajā piektdienā – Zemgales Plānošanas reģions sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju (LMA) rīko līdz šim nepieredzētu eksperimentu, kurā pirmo reizi sadarbosies un jaunus produktus vai to elementus radīs Zemgales reģiona amatnieki un jaunie, sevi jau pierādījušie dizaineri. Eksperimentā piedalīsies 15 amatnieki no Bauskas, Jēkabpils, Kokneses, Dobeles, Auces un Jelgavas apkārtnes, pie sevis pulcējot teju 20 jaunos dizainerus – LMA maģistrantus.

„Valda uzskats, ka dizaineri vienmēr uz amatniekiem skatās „no augšas”, savukārt amatniekiem dārgie dizaineru pakalpojumi nav nepieciešami. Ar šo eksperimentu ceram mainīt radīto stereotipu, un radošo industriju līmeni Latvijā celt vēl augstāk,” stāsta projekta „Regio-Crafts” vadītāja Linda Šarķe-Fedjajeva.

Dodoties pie amatniekiem, maģistranti centīsies kopīgi izveidot jaunu produktu vai padarīt interesantāku esošo piedāvājumu. Paredzams, ka divās intensīvās darba dienās – 11.un 18.oktobrī – abu jomu speciālisti gūs kopsaucējus. Šajā laikā amatniekiem un dizaineriem labāk jāizprot abas nozares, tā spējot sasniegt galveno uzdevumu – pielietojot amatnieku prasmes un tehnoloģijas, izstrādāt jaunu un inovatīvu produktu, kas atspoguļo konkrēto sadarbību. Jomas, kurās darbojās amatnieki, ir visdažādākās, bet studenti amatniekus izvēlējās izlozes kārtībā, tādēļ jo īpaši interesanti būs vērot kopīgi izveidotos produktus. Eksperimenta noslēgums un izstrādāto produktu prezentēšana notiks 25.oktobrī LMA telpās, kur maģistranti saņems arī speciālistu vērtējumu.

Spriežot par nākotnes sadarbības iespējām, A.Freimane lielas cerības liek tieši uz Zemgales reģiona amatniekiem, ar kuriem jau sākta sadarbība: „Zemgales Plānošanas reģiona rīkotajās apaļā galda diskusijās amatnieki paši izrādīja interesi par šādu sadarbību, un ir redzams tās potenciāls. Protams, ja par iespējamo kooperēšanos interesi izrādītu arī citu reģionu amatnieki, LMA tikai priecātos pēc pilotprojekta šīs aktivitātes izvērst plašākas.” Projekta „Regio-Crafts” galvenais mērķis ir stiprināt amatniecības nozīmi Eiropas Savienībā un veicināt sektora attīstību katrā projekta partnerreģionā, tādējādi arī paaugstinot tā lomu ekonomikā. Projekts tiek realizēts INTERREG IV C programmā, tā kopējais budžets ir 1 145 262.62 eiro, kur 85% ir Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējums.

 

Raksts: “Notiks nebijis eksperiments: dizaineri apvienos spēkus ar amatniekiem”, Aigars Ieviņš,

Zemgales Plānošanas Reģions, publ. 10.10.2013

Avots: www.zemgale.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *