Jauni skatu torņi ļaus pārlūkot Teiču rezervāta un Numernes vaļņa ainavas

Oktobra sākumā Teiču purva malā, Krustpils novada Atašienes pagasta Kristakrūgā ar iedvesmojošām uzrunām, dabas izziņas spēlēm, skanīgām dziesmām un tradicionāliem rituāliem tika atklāts 27 m augstais Kristakrūga tornis. No skatu torņa paveras ainavas uz apkārtnes daudzkrāsainajiem Teiču purva plašumiem. Savukārt, septembrī dabas parkā “Numernes valnis” atklāts 20 m augstais skatu tornis. No tā iespējams pārlūkot Numernes meža masīvu un baudīt apkārtnes ainavu.

Jaunuzbūvētais skatu tornis Kristakrūgā ļauj pārlūkot Teiču rezervātu teritoriju jebkuram garāmbraucējam. Taču, ja rodas vēlēšanās skatīt dabas vērtības tuvplānā – tās iepazīstamas Dabas aizsardzības pārvaldes darbinieku pavadībā pēc iepriekšējas pieteikšanās.

Teiču dabas rezervātā – Sildu apkārtnē šogad tapusi arī jauna purva taka 2,8 km garumā un skatu platforma pie Siksalas. Arī Krustkalnu rezervātā pie Dreimaņu rijas ierīkota dabas taka vairāk kā 2 km garumā un kāpnes pie Krāku avota. Savukārt palūkoties uz Krustkalnu dabas rezervātu no augšas var no Mārcienas-Ļaudonas ceļa malā esošā skatu torņa, kas uzbūvēts jau agrāk un ir apmeklētājiem brīvi pieejams.

Dabas tūrisma infrastruktūras objektu būvniecību īpaši aizsargājamās dabas teritorijās Dabas aizsardzības pārvalde realizē 41 īpaši aizsargājamās dabas teritorijā visā Latvijā. Darbi norisinās Eiropas Savienības Kohēzijas fonda finansētā projekta “Antropogēno slodzi samazinošās un informatīvās infrastruktūras izveide Natura 2000 teritorijās” ietvaros. Dabas aizsardzības pārvalde aicina iepazīt īpaši aizsargājamās dabas teritorijas visā Latvijā, apmeklējot Kohēzijas fonda projekta ietvaros izveidotās takas, skatu torņus, atpūtas vietas, kā arī būt saudzīgiem pret jauno infrastruktūru un dabas vērtībām tās apkārtnē.

 

Raksts: “Jauni skatu torņi ļaus pārlūkot Teiču rezervāta un Numernes vaļņa ainavas”, Rita Jakovļeva,

Dabas aizsardzības pārvalde, publ. 15.10.2013

Avots: http://www.daba.gov.lv/public/lat/zinas/1630/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *