Kokapstrādes uzņēmuma AS “Latvijas Finieris” veiksmes stāsts

Kad 1992. gadā 207 “Latvijas Finiera” darbinieki izveidoja akciju sabiedrību, viņu galvenais mērķis bija nodrošināt sevi ar darbu uzņēmumā, kurā nebija pārāk labi darba apstākļi un skaidra nākotnes vīzija. Pašlaik “Latvijas Finieris” ir viens no lielākajiem spēlētājiem Eiropas saplākšņu tirgū, kas spēj ietekmēt visas nozares attīstību. Divdesmit gadu laikā uzņēmuma apgrozījums audzis 14 reizes, un 2012. gadā tā eksports sasniedza 100 miljonus latu! Tas panākts sadarbojoties. Ar lielākajiem partneriem tiek meklēti veidi, kā saplāksni lietderīgi izmantot arvien jaunu gala produktu ražošanā, bet Latvijā kopā ar zinātniekiem tiek kultivēts ražošanai vispiemērotākais bērzs – no ģenētikas koka sēkliņā līdz pat koptiem bērzu mežiem, kas aug ātrāk nekā jebkur citur pasaulē!

Autotransporta piekabes, jaunās paaudzes vilcieni, tankkuģu tilpņu apdare – tik plašs ir pašmāju kokapstrādes uzņēmuma “Latvijas Finieris” ražoto saplākšņu pielietojums. Kā skaidro akciju sabiedrības padomes priekšsēdētājs Uldis Biķis, pamatideja ir tāda, ka jāsaprot, kā dzīvo pasaule apkārt – jāsaprot saistītās industrijas, kā attīstās mūsu valsts un kā galu galā attīstās pasaule kopumā. Tikai izprotot visaptverošo informāciju, iespējams veiksmīgāk pieņemt lēmumus mazākā mērogā, uzņēmuma līmenī un gūt labākos rezultātus.

Koncerna “Latvijas Finiera” pamatdarbība ir bērza saplākšņa ražošana, pārdošana, produktu attīstība un saistīto pakalpojumu sniegšana klientiem. Citi nozīmīgākie koncerna darbības veidi ir plātņu materiālu tirdzniecība, mežsaimniecība un mežizstrāde, kā arī sintētisko sveķu un fenola filmu ražošana. Kā lielākie koncerna gūtie sasniegumi 2012.gadā jāmin 126 miljonus latu apgrozījums, jauna tirgus reģiona apgūšana – nodibināts produktu attīstības un tirdzniecības uzņēmums Turcijā, kā arī bērza finiera rūpnīcas “Kohila Vineer” atvēršana Igaunijā.

 

Raksts: “Iepazīsti Latvijas eksportspējīgāko uzņēmumu veiksmes stāstus!”, AS DNB banka, publ. 07.10.2013

Avots: http://www.latvijavar.lv/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *