Skolotāji “Meža mājā” iepazīstas ar dabas izglītības iespējām

„Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) darbs sabiedrības izglītošanā ir ļoti būtisks un nozīmīgs sabiedrības vides apziņas veidošanā” – šāds secinājums izdarīts pēc notikušā apmācību semināra skolotājiem, kas organizēts projekta „Cilvēki un daba” ietvaros.

Semināra norise tika plānota jaunizveidotajā dabas izglītības centrā „Meža māja”, jo galvenais uzdevums bija iepazīstināt  skolotājus no Jūrmalas un Tukuma novada ar dabas izglītības iespējām, ko skolām piedāvā DAP Pierīgas reģionālā administrācija. Šis piedāvājums, pateicoties projekta „Cilvēki un daba”, kā arī Latvijas Vides aizsardzības fonda finansētā projekta „Dabas izglītības centri” aktivitātēm, ir krietni paplašinājies tieši pēdējā gada laikā.

Skolotāju uzdevums bija iejusties zinātkāru skolēnu ādās, jo praktiskos uzdevumus vajadzēja pildīt tieši tāpat, kā to dara skolēni, kas atbrauc uz Dabas skolas nodarbībām. Bez lielām grūtībām skolotāji tikuši galā ar darba lapām interaktīvajā izstādē un izspēlējuši jaunākās spēles par ekosistēmām. Noskatījušies īsfilmu par Ķemeru nacionālā parka dabas vērtībām, skolotāji devās izmēģināt savus spēkus arī āra nodarbībā – purvā.

Dabas izglītības piedāvājums „Meža mājā” ir bez maksas, tādēļ pasākuma organizatori ļoti cer, ka skolu vadība pratīs novērtēt šādu iespēju bērniem papildus izglītoties un radīs iespēju arī turpmāk skolēnu mācību ekskursiju saturā iekļaut dabas izglītības nodarbības. Īpaši tas attiecas uz jaunāko klašu skolēniem, kuriem visbiežāk dabaszinības pasniedz tie paši klašu audzinātāji, kuriem ne vienmēr ir padziļinātas zināšanas šajā jomā.

 

Raksts: “Skolotāji iepazīst dabas izglītības iespējas”, Aija Pendere, Dabas aizsardzības pārvalde, publ. 15.10.2013

Avots: http://www.daba.gov.lv/public/lat/zinas/1633/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *