Ārlietu ministrija atbalsta kokrūpniekus Skandināvijas tirgus apgūšanā

16. oktobrī Ārlietu ministrija (ĀM) sadarbībā ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru (LTRK) organizēja semināru “Eksporta ABC – Latvijas kokrūpnieku iespējas Skandināvijas tirgū”, kurā uzņēmēji tika informēti par līdzšinējo pieredzi un atbalsta pasākumu iespējām, apgūstot šo reģionu.

Pasākumu atklāja ĀM Ārējo ekonomisko sakaru veicināšanas nodaļas vadītājs Rūdolfs Brēmanis, uzsverot, ka viena no ārlietu dienesta prioritātēm ir maksimāli veicināt Latvijas uzņēmumu ekonomiskos sakarus ar citām valstīm, izmantojot vēstniecību un goda konsulu tīklu. Skandināvijas valstīs Latvijai ir gan vēstniecības, gan arī 21 goda konsuls, kas kalpo kā atbalsta punkti uzņēmējiem, kas ir ieinteresēti paplašināt eksportu un apgūt jaunus tirgus.

Seminārā AS “Latvijas Finieris” pārdošanas dienesta direktors Valdis Kulpe informēja par biznesa pieredzi un “stūrakmeņiem” Skandināvijas valstīs. Tāpat viņš informēja par uzņēmuma darbības principiem, tirdzniecības biroju ārvalstīs izveides nozīmi uzņēmējdarbības efektivitātei, kas ir pamats AS “Latvijas Finieris” pārdošanas veiksmes stāstam, kā arī par Skandināvijas pircēju pirkšanas paradumiem, fokusējoties uz precēm ar augstu pievienoto vērtību.

Seminārā Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) pārstāvniecības vadītāja Zviedrijā vietnieks Gints Janums fokusējās uz biznesa darījumu praksi Zviedrijā un Dānijā, informējot par biznesa kultūras īpatnībām, kas jāņem vērā Latvijas uzņēmumiem, apgūstot šī reģiona tirgus potenciālu.

Raksts: “Ārlietu ministrija atbalsta Latvijas kokrūpniekus Skandināvijas tirgus apgūšanā”, ĀM Preses un informācijas nodaļa, publ. 16.10.2013

Avots: http://www.mfa.gov.lv/lv/Jaunumi/zinas/2013/oktobris/16-4/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *