Zviedrijas koncerna “Sodra” tīrie zaudējumi šogad palielinājušies par 23%

Neskatoties uz joprojām vājo ekonomiku, Zviedrijas meža nozares koncerns “Sodra”, samazinot operatīvos izdevumus, šogad spējis palielināt operacionālo peļņu (pirms nodokļu nomaksas) līdz 190 miljoniem kronu (21,5 milj. €). Pērn pirmo deviņu mēnešu periodā šis rādītājs bija negatīvs (-590 milj. kronu). Pārdošanas ienākumi gan 2013.gada pirmo deviņu mēnešu laikā, raugoties gada griezumā, samazinājās – par 4%, sastādot 12,4 miljardus kronu (1,4 mljrd. €), un koncerna tīrie zaudējumi gala rezultātā sasniedza 725 miljonus kronu (82 milj. €), kas ir par 23% vairāk nekā 2012.gada attiecīgajā laika periodā.

Finanšu rādītāju pasliktināšanos koncerna vadība saista ar vājo ekonomisko situāciju Eiropā, pārdošanas apjomu samazināšanos, Zviedrijas valūtas kursa nostiprināšanos un izdevumiem saistībā ar celulozes ražošanas rūpnīcas ‘Follafoss’ slēgšanu Norvēģijā. Neskatoties uz to, kompānijas peļņas kapacitāte gada griezumā ir augusi. Labāki rezultāti sasniegti tieši pēdējos mēnešos – trešajā ceturksnī operacionālā peļņa, neiekļaujot restrukturizācijas izmaksas, sasniedza 221 miljonu kronu, kas ir par 608 miljoniem kronu vairāk nekā gadu iepriekš, atzīmējis koncerna izpilddirektors Larss Idermarks (Lars Idermark). Kā svarīgu faktoru peļņas rādītāju uzlabošanā viņš atzīmējis arī ieviestos izmaksu samazināšanas pasākumus, kā rezultātā ceturkšņa laikā ietaupīta vairāk nekā ceturtdaļa no miljarda kronu.

Lai arī kopējā ekonomiskā izaugsme Eiropā bijusi vāja, skujkoku koksnes sulfātcelulozes tirgus turpinājis attīstīties pozitīvi un vasaras mēnešos ierastais pieprasījuma samazinājums šogad nav materializējies. Prognozēts, ka stabils tirgus līdzsvars šajā jomā saglabāsies arī līdz gada beigām, tāpēc ar 1.oktobri “Sodra” paaugstinājusi skujkoku sulfātcelulozes cenu līdz 900 ASV dolāriem pat tonnu. Kā šis cenu paaugstinājums ietekmēs koncerna struktūrvienības “Sodra Cell” rentabilitāti, noteiks Zviedrijas kronas kursa maiņa attiecībā pret ASV dolāru. Kas attiecas uz zāģmateriālu ražošanu, šo koksnes izstrādājumu kopējais izlaides apjoms koncernam piederošajos uzņēmumos šogad sasniedza 1,085 milj.m3, kas ir par 8,4% vairāk nekā gadu iepriekš. Vadība cer, ka, pateicoties pieprasījuma kāpumam galvenajos noieta tirgos, kopumā šogad tiks saražoti 1,5 milj.m3 zāģmateriālu, bet 2014.gadā – jau 1,7 milj.m3.

Raksts: “Södra’s Interim Report Jan-Sep 2013: Greatly improved earning capacity”, Södra, publ. 16.10.2013

Avots: www.sodra.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *