Palielinās atbalsta apmēru augstas pievienotās vērtības investīciju programmā

Ministru kabineta sēdē š.g. 22.oktobrī atbalstīts Ekonomikas ministrijas ierosinājums palielināt kopējo atbalsta apmēru līdz 40 miljoniem latu Augstas pievienotās vērtības investīciju (APV) programmas trešajā kārtā un piešķirt APV ceturtajai kārtai papildus 24 miljonus latu, kas ļaus atbalstīt plašāku uzņēmumu loku, palielināt atbalsta intensitāti vienam projektam no 35% līdz 45% un palielināt vienam projektam maksimālo atbalstā izmaksājamo summu līdz 900000 latu. APV programmas ietvaros komersanti var saņemt atbalstu par veiktajiem ieguldījumiem zināšanu un tehnoloģiju intensīvajos projektos.

Projektu iesniegumu pieņemšana Augstas pievienotās vērtības investīciju programmas (APV) trešajā kārtā tika uzsākta š.g. 2.septembrī. Pēc iepriekšminēto grozījumu apstiprināšanas MK tiks pagarināta projektu iesniegumu pieņemšana APV programmas trešajā kārtā par mēnesi no MK noteikumu grozījumu spēkā stāšanās dienas, līdz ar to plānots projektu pieņemšanu beigt novembrī (bija plānots, ka tā noslēgsies 31.oktobrī). Projektus plānots izvērtēt trīs mēnešu laikā – līdz 2014.gada februārim. Plānots, ka APV trešās un ceturtās kārtas ietvaros atbalstīti tiks vismaz 72 projekti, kuru kopējais investīciju apjoms būs vismaz 144 milj. Ls. Visi projekti būs jāpabeidz līdz 2015.gada 15.septembrim.

Programmas „Augstas pievienotās vērtības investīcijas” mērķis ir stimulēt vietējos komersantus veikt ieguldījumus zināšanu vai tehnoloģiju intensīvajos projektos, kā arī piesaistīt ārvalstu investīcijas jomās ar augstu pievienoto vērtību, tādejādi veicinot jaunāko tehnoloģiju pārnesi no ārvalstīm. Aktivitātes ietvaros finansējums tiks piešķirts ieguldījumiem pamatlīdzekļos, proti, jaunu iekārtu un aprīkojumu iegādei, kas palīdz uzņēmumam modernizēties, sākt jaunu, ienesīgāku preču vai pakalpojumu ražošanu.

Kā zināms, līdz šim APV programmas pirmajā un otrajā kārtā kopā ir atbalstīti jau 37 projekti, kuru kopējais investīciju apjoms ir 207 milj. Ls, no kuriem 73,6 milj. Ls ir Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējums.

 

Raksts: „Uzņēmumiem darbības modernizācijai pieejami 64 miljoni latu”, LR Ekonomikas ministrija, publ. 22.10.2013

Avots: www.em.gov.lv

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *