Rosina uzturēšanās atļauju ieguvei aizliegt lauksaimniecības un meža zemes iegādi

Zemkopības ministrijas (ZM) parlamentārais sekretārs Edvards Smiltēns (V) rosina termiņuzturēšanās atļauju ieguvei aizliegt lauksaimniecības un meža zemes iegādi, iesniedzot Imigrācijas likuma grozījumiem papildinājumu, kas paredz, ka ārzemnieki turpmāk nevarēs iegūt termiņuzturēšanās atļauju, ja viņu iegādājamā nekustamā īpašuma sastāvā ietilps lauksaimniecībā izmantojamā zeme un/vai meža zeme.

Jau pašlaik lielas lauksaimniecībā izmantojamās zemes un meža zemes platības ir ārvalstu investoru rīcībā. Šāds grozījums Imigrācijas likumā nepieciešams, lai nodrošinātu Latvijas zemes resursu aizsardzību un pieejamību Latvijas iedzīvotājiem. Viena no ZM prioritātēm ir lauksaimnieciskās ražošanas attīstība nākamajos septiņos gados, lauksaimnieciskās ražošanas rentabilitātes palielināšana un patlaban neapsaimniekotās lauksaimniecībā izmantojamās zemes platības atgriešana lauksaimnieciskajā ražošanā. Un, protams, mēs esam ieinteresēti, lai mūsu zemi apsaimniekotu Latvijas lauksaimnieki, nevis ārzemnieki,” skaidro Smiltēns.

Jau vēstīts, ka pašlaik uzturēšanās atļauju ārzemniekam ir tiesības pieprasīt uz laiku, kas nepārsniedz piecus gadus, ja viņš iegādājies nekustamo īpašumu Rīgā, Rīgas reģionā vai lielajās pilsētās par summu, kas nav mazāka par 100 000 latu, vai arī nekustamo īpašumu ārpus Rīgas par kopējo summu, kas nav mazāka par 50 000 latu.

10. oktobrī koalīcijas partijas apstiprināja vienošanos par turpmāko termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanas politiku. Kompromiss termiņuzturēšanās jautājumā paredz kvotēt atļauju izsniegšanu apmaiņā pret nekustamā īpašuma iegādi un investīcijām Latvijā. Kvota ir 700 darījumi gadā, kuru apmērs ir vismaz 150 000 eiro, un 100 darījumu, kuru apmērs ir virs pusmiljona eiro. Nekustamo īpašumu darījumu kvotu ik gadu paredzēts samazināt par 175 darījumiem. Parlaments likumprojektu otrajā lasījumā skatīs pēc divām nedēļām – 31.oktobra sēdē.

 

Raksts: „Uzturēšanās atļauju ieguvei rosina aizliegt lauksaimniecības un meža zemes iegādi”, Latvijas Avīze, publ. 21.10.2013

Avots: www.la.lv

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *