Notiks kārtējie tālākizglītības kursi par ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu

Jau trešo gadu pedagogiem, kurus saista vides izglītība un mežs, skolēnu rudens brīvlaikā ir iespēja iziet tālākizglītības kursus „Pedagogu profesionālā pilnveide vides izglītībā par ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu”, ko organizē AS “Latvijas valsts meži” sadarbībā ar Meža un koksnes produktu pētniecības un attīstības institūta Tālākizglītības centru un LVMI “Silava” nolūkā veicināt sabiedrības izpratnes līmeņa celšanos par mežsaimniecību.

Vienas dienas – 12 stundu (A) tālākizglītības kursi „Pedagogu profesionālās kompetences pilnveide vides izglītībā par ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu (A)” no 29. oktobra līdz 1.novembrim norisināsies kopumā septiņās mācību iestādēs. Savukārt no 23. līdz 25. jūlijam atpūtas un tūrisma centrā „Ezernieki” norisināsies trīs dienu – 36 stundu (A) tālākizglītības kursi „Skolēna izziņas aktivitātes un radošuma veicināšana mācību procesā par mežu (A)”.  Šajos kursos iespēju piedalīties iegūst čaklākie Mammadaba Meistarklašu vadītāji, kuri ieguvuši visvairāk papildpunktus. Minētajos kursos katrs skolotājs var piedalīties reizi trijos gados. No vienas skolas piedalīties vienā reizē var viens skolotājs.

Tālākizglītības kursu programma „Pedagogu profesionālās kompetences pilnveide vides izglītībā par ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu” tiek īstenota starptautiskās vides izglītības programmas „Izzini mežu” (Learning about Forest) ietvaros, kas kopš 1997. gada darbojas jau vairāk nekā 15 pasaules valstīs. Programmas mērķis ir veicināt skolotāju un skolēnu izpratnes veidošanos par meža daudzveidīgo nozīmi mūsu dzīvē, iesaistot mežu kā tēmu un vietu vispārējās izglītības mācību procesā. Iepriekšējā gadā šos kursus rudens skolu brīvlaikā apmeklējuši ap 150 pedagogu.

Kursu programmas saskaņotas ar LR Izglītības un zinātnes ministriju.

 

Avots: http://www.mammadaba.lv/skolam/talakizglitibas-kursi/programma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *