Topošie meža mašīnu operatori veiksmīgi pierāda gatavību izvēlētajā specialitātē

22. un 23.oktobrī Ogres tehnikumā kvalifikācijas eksāmenus kārtoja topošie meža mašīnu operatori, datorsistēmu tehniķi un elektronikas tehniķi.

Meža mašīnu operatoriem sava gatavība izvēlētajā specialitātē bija jāpierāda ne tikai mācību kabinetos, bet arī praktiskā vidē – mežā. Otrdien viena audzēkņu grupa, bet trešdien otra grupa pēc teorētiskā eksāmena devās uz mežu Tīnūžu un Birzgales pagastā, kur veica praktiskos uzdevumus. Meža mašīnu operatoram bija jāprot ne tikai noteikt tehnikas gatavību darbam, iekraut un izkraut baļķus, bet arī pazīt koku sugas, noteikt koka izmērus, aprēķināt, cik koksnes atrodas noteiktā laukumā, pareizi veikt kopšanas cirti.

Visi audzēkņi kvalifikācijas eksāmenu nokārtoja sekmīgi, uzrādot labus rezultātus. Ogres tehnikuma direktore Ilze Brante ar lepnumu atzīmējusi, ka ar katru gadu arvien labāk veicas tieši meža mašīnu operatoriem – ja pirmā izlaiduma absolventiem vidējā atzīme bija 5,6 balles, otrā – 7,9 balles, tad šogad grupas vidējā atzīme ir sasniegusi 8,5 balles.

 

Raksts: “Ogres tehnikumā rit kvalifikācijas eksāmeni”, Ogres tehnikums, publ. 24.10.2013

Avots: http://www.ovt.lv/jaunumi/309-ogres-tehnikuma-rit-kvalifikacijas-eksameni

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *