Aug ārvalstu pircēju pieprasījums pēc Baltkrievijā ražotām koksnes briketēm

Līdz ar apkures sezonas iestāšanos, pieprasījums pēc Baltkrievijā ražotām koksnes briketēm no ārvalstu pircēju puses palielinājies – nesen organizētajos biržas darījumos realizēts viss piedāvātais apjoms.

Jau ziņots, ka šā gada augustā Baltkrievijas Universālajā preču biržā pirmo reizi organizētā koksnes brikešu un kurināmo granulu tirdzniecības sesija noslēgusies rezultatīvi un realizēta visa pirkšanai piedāvātā produkcija: 6,8 tūkst. tonnu brikešu (par vidēji 96,29 eiro/t) un 7,4 tūkst. tonnu granulu (par vidēji 99,48 eiro/t). Vēlāk organizētajos papildus darījumos pārdotas vēl kopumā 774,5 tonnas kurināmo brikešu. Jāatzīmē, ka šajos darījumos vidējā brikešu pārdošanas cena bija paaugstinājusies jau par 9,9% un sasniegusi 105,85 eiro par tonnu. Vietējās mežsaimniecības neslēpj, ka pie noturīga pieprasījuma šāda cena ļauj gan labi nopelnīt, gan attīstīt brikešu rūpniecību.

Pēc uzņēmuma “Bellesexport” sniegtās informācijas, biržā slēgti tikai ilgtermiņa darījumi, saskaņā ar ko koksnes kurināmais tiks piegādāts laika posmā no 2014.gada janvāra līdz septembrim. Biržas darījumos piedalījušies kopumā astoņu uzņēmumu pārstāvji no Latvijas, Lietuvas, Polijas un Vācijas.

Cietā koksnes kurināmā realizācijas prakse Baltkrievijas Universālajā preču biržā tiks turpināta – jau š.g. 19.novembrī šeit notiks dedzināmo šķeldu tirdzniecība, kur pirkšanai plānots piedāvāt kopumā 350 tūkst. cieškubikmetru šķeldu ar piegādes periodu no 2014.gada janvāra līdz 2014.gada decembrim.

 

Raksts: “На биржевых торгах реализован весь объем выставленных древесных брикетов”, БЛГ, publ. 18.10.2013

Avots: http://www.mlh.by/ru/news/2204.html

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *