Eiropas kokrūpnieki trīskāršo skujkoku kokmateriālu eksportu uz Ķīnu

Pēc samazinājuma 2012.gadā, šogad pieprasījums pēc apaļiem un zāģētiem kokmateriāliem Ķīnā līdz ar mājokļu tirgus paplašināšanos atkal palielinājās. Tas sekmējis, ka blakus lielākajiem kokmateriālu piegādātājiem Ķīnas tirgum – Krievijai, Kanādai, ASV un Jaunzēlandei – šajā valstī arvien jūtamāka kļuvusi arī Eiropas kokzāģētāju klātbūtne. Piemēram, skujkoku apaļkoku eksports, saskaņā ar jaunākajiem Eiropas statistikas biroja (Eurostat) datiem, no Eiropas Savienības dalībvalstīm uz Ķīnu 2013.gada pirmo septiņu mēnešu laikā salīdzinājumā ar iepriekšējā gada attiecīgo laika periodu vairāk nekā trīskāršojās, kopējai koksnes eksporta vērtībai sasniedzot 61,2 miljonus eiro.

Koksnes eksporta kopvērtībai vairāk nekā trīskāršojoties un sasniedzot 17,2 miljonus eiro, par vadošo skujkoku apaļkoku piegādātāju Ķīnas tirgū šogad izvirzījusies Rumānija. Koksnes eksporta kopvērtībai teju divkāršojoties, ar 17,1 miljonu eiro Rumānijai šogad sekojusi Francija un ar 14,1 miljonu eiro (3,5 reizes vairāk nekā gadu iepriekš) – Lietuva.

No ES valstīm uz Ķīnu šogad teju trīskāršojies arī skujkoku zāģmateriālu eksports, to kopvērtībai sasniedzot 124,8 miljonus eiro (2012.g. janv.-jūl.: 43,7 milj. eiro). Visvairāk skujkoku zāģmateriāli Ķīnā ievesti no Somijas – 47,2 miljonu eiro vērtībā (+200%), no Zviedrijas – 35,1 miljona eiro vērtībā (+197%) un no Vācijas – 22,7 miljonu eiro vērtībā (+304%).

2013.gada pirmo septiņu mēnešu laikā no ES valstīm uz Ķīnu apaļie un zāģētie kokmateriāli piegādāti 185 miljonu eiro kopvērtībā – par 123 miljoniem eiro vairāk nekā gadu iepriekš.

 

Raksts: “European sawmills triple softwood logs and timber exports to China”, IHB, publ. 21.10.2013

Avots: www.timber.fordaq.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *