Latvijas Finieris saņems ienākuma nodokļa atlaidi 4,42 miljonu latu apmērā

AS Latvijas Finieris, īstenojot apjomīgu projektu, kas paredz veikt ieguldījumus 17,7 miljonu latu apmērā, saņems uzņēmuma ienākuma nodokļa (UIN) atlaidi 4,425 miljonu latu apmērā. Tā nolemts Ministru kabineta sēdē otrdien, 29.oktobrī, kurā tika atbalstīts Ekonomikas ministrijas sagatavotais rīkojuma projekts par UIN atlaides piešķiršanu AS Latvijas Finieris investīciju projekta «Ieguldījumu programma jaunu saplākšņa produktu ražošanā un saistīto pakalpojumu paplašināšanā, kā arī jaunu ķīmisko produktu un mašīnbūves pakalpojumu ieviešanā, veicot būtiskas izmaiņas ražošanas procesā» īstenošanai.

AS Latvijas Finieris projekta ietvaros veiks ražošanas modernizāciju un jaunu produktu izstrādi, lai paaugstinātu konkurētspēju esošos un jaunos eksporta tirgos.

Ekonomikas ministrija, komentējot UIN atlaides piešķiršanu Latvijas Finierim, pauda uzskatu, ka valstij ir jāstimulē mērķtiecīgas un ilgtermiņa investīcijas, lai uzņēmēji varētu stiprināt savu konkurētspēju, attīstītu jaunus, ienesīgākus produktus un pakalpojumus, paplašinātu eksporta iespējas un veidotos nepieciešami priekšnoteikumi arī strādājošo algu kāpumam.

AS Latvijas Finieris valdes priekšsēdētājs Jānis Ciems par plānoto projektu saka šādi: «Ar atbalstāmo investīciju projektu Latvijas Finieris plāno sasniegt straujāku izaugsmi produktu ražošanā un procesu automatizācijā, lai nodrošinātu konkurētspēju globālajā tirgū. Palielinot uzņēmuma produkcijas pievienotās vērtības un eksporta rādītājus, uzņēmums plāno iegūt vairāk līdzekļu konkurētspējīga atalgojuma nodrošināšanai darbiniekiem.»

«Visu izšķir attīstības ātrums un šajā ziņā valsts atbalstam ir ļoti liela nozīme, turklāt runa nav tikai par lielajiem investīciju projektiem ar būtisku ietekmi uz tautsaimniecību. Tikpat svarīgi, piemēram, ir arī turpmāk saglabāt regulējumu par palielināto nolietojuma koeficientu (1,5) jaunām iekārtām un tehnoloģijām, attiecinot to arī uz modernizācijas projektiem. Tāpat būtu jāsaglabā ES fondu finansējuma piešķiršana jaunu tehnoloģiju ieviešanai un jaunu produktu komercializācijai lielākos apjomos. Nozīmīgi ir arī nodokļu stimuli speciālajās ekonomiskajās zonās un atbalstāmajos reģionos,» saka Latvijas Finiera šefs.

Kopš 2011.gadā tika atjaunota iespēja saņemt UIN atlaides par veiktajiem ieguldījumiem, AS Latvijas Finieris ir divpadsmitais projekts, kuru Ministru kabinets ir atbalstījis. 2013.gada 9.jūlijā tāpat atbalstīts arī AS Stora Enso Latvija iesniegtais investīciju projekts.

 

Raksts: “Latvijas Finieris tiek pie vairāk nekā 4 miljonu latu nodokļu atlaides”, Db.lv, publ. 29.10.2013

Avots: www.db.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *