Sabiedrības dabas apziņas veidošanai atklāts jauns dabas izglītības centrs

28. oktobrī Dabas aizsardzības pārvalde kopā ar sadarbības partneriem atklāja dabas izglītības centru „Vecupītes”, kas tapis Igaunijas – Latvijas – Krievijas pārrobežu sadarbības projekta „Dabas izglītības sekmēšana – efektīvs līdzeklis sabiedrības dabas apziņas veidošanai” jeb „Cilvēki un daba” ietvaros.

Gan pašvaldību pārstāvji, gan tuvējo skolu pārstāvji atklāšanas pasākumā izteica atzinību par gūtajiem iespaidiem un līdzšinējo sadarbību, kā arī pauda atbalstu dabas izglītības centra plānotajām aktivitātēm un sadarbības iespējām nākotnē.

Dabas izglītības centrs „Vecupītes” atrodas Gaujas nacionālā parka ziemeļu galā, Kocēnu novadā, senā mežziņa mājā, un piedāvā apmeklētājiem iepazīt šīs īpaši aizsargājamās dabas teritorijas dabas daudzveidību. Te iespējams apskatīt izstādi par mežu un bioloģisko daudzveidību, piedalīties dabas pētniecības nodarbībās, spēlēt vides spēles, organizēt seminārus un lekcijas. Pieejama arī literatūra un dažādi materiāli par dabu, kā arī darba lapas un izglītības programmas par dabas tēmām. „Vecupīšu” tuvumā sākas 2,8 km gara dabas taka, kurā redzamas dažādas ekosistēmas. Dodoties pastaigā pa šo taku, var redzēt daudzas no Latvijā esošām koku sugām, Gauju un tās piekrastes mežu tipus, dzīvniekus vai vismaz to darbības pēdas. Pie takas izvietotie stendi palīdz uzzināt vairāk par dabas vērtībām šajā apkārtnē.

Dabas izglītības centru „Vecupītes” laipni aicināti apmeklēt ne tikai skolēni, bet arī ģimenes ar bērniem, interešu klubi un citi interesenti. Iepriekš jāpiesakās pa tālruni 29433353 vai rakstot uz e-pastu baiba.livina@daba.gov.lv.

 

Raksts: “Durvis ver dabas izglītības centrs „Vecupītes””, Ilze Vanaga, DAP, publ. 29.10.2013

Avots: http://www.daba.gov.lv/public/lat/zinas/1643/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *