Mēbeļu ražotājiem ienākumus ļauj audzēt lielāki realizācijas apjomi ārzemēs

Asociācijas “Latvijas mēbeles” apkopotie dati par uzņēmumu neto apgrozījuma izmaiņām šā gada deviņos mēnešos salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu liecina, ka mēbeļu ražotāju kopējos ienākumus ļāvis palielināt tieši produkcijas realizācijas apjoma kāpums ārzemēs.

Asociācijas uzņēmumu kopējais neto apgrozījums sasniedzis 28,49 miljonus latu, kas salīdzinājumā ar iepriekšējā gada attiecīgo laika periodu ir par 8,8% jeb 2,32 miljoniem latu vairāk. Interesanti, ka mēbeļu eksporta pieaugums ir 2,44 miljoni latu, kas faktiski amortizējis pārdošanas ienākumu kritumu Latvijas iekšējā tirgū. No asociācijā ietilpstošajiem 19 uzņēmumiem tikai sešiem ir neliels apgrozījuma kritums, vēl dažiem ienākumi šā gada janvārī – septembrī ir bijuši identiski pērn iespētajam, savukārt pārējiem ir lielāks vai mazāks pieaugums. Procentuālā izteiksmē vislielāko neto apgrozījuma kāpumu uzrāda SIA Dižozols Plus – par 44% un SIA Oak – par 33%, savukārt naudas izteiksmē – SIA Eibe-L – par 0,59 miljoniem latu, SIA Dižozols Plus – par 0,54 miljoniem latu un SIA Bolderāja serviss – par 0,47 miljoniem latu.

“Tas ir loģisks darba rezultāts,” apgrozījuma pieaugumu 28,9% apmērā komentē SIA Bolderāja serviss valdes priekšsēdētājs Arvis Purs. Viņš norāda, ka ekonomiskās krīzes brīdī tika nolemts diversificēt tirgus. Pirms krīzes uzņēmuma tirgus Baltijas valstīs bija 75%. Lai vairs nebūtu tik ļoti atkarīgi no viena reģiona, nolemts attīstīt eksportu, lai Baltijas valstu tirgus īpatsvars nepārsniegtu 50%. “Šogad esam ‘atklājuši’ Nīderlandes un Dānijas tirgus, taču lielākie eksporta pieauguma apjomi pienākas Skandināvijas valstu, jo īpaši Zviedrijas tirgum,” eksporta ienākumu kāpumu vairāk nekā par 53% skaidro A.Purs.

 

Raksts: “Mēbeļu ražotajiem vidējais pieaugums – 8,8%”, Māris Ķirsons, publ. 05.11.2013

Avots: Laikraksts “Dienas Bizness”, Nr.197 (4602)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *