Septembrī Latvijas rūpniecības izaugsmi sekmējusi kokapstrāde

Neskatoties uz ievērojamo kritumu metālu ražošanas nozarē, Latvijas rūpniecība pēc mēneša pārtraukuma septembrī atkal uzrādījusi pozitīvus izaugsmes tempus. Salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi kopējā rūpniecības produkcijas izlaide palielinājusies par 0,2%, bet gada griezumā izaugsme veidojusi 0,7%, uzrādot straujāko pieaugumu starp Baltijas valstīm.

Vienīgā rūpniecības izaugsmes nodrošinātāja septembrī bijusi apstrādes rūpniecība, kur izlaides apjomi salīdzinājumā ar pagājušā gada septembri auguši par 1,9%. Atšķirībā no dažiem iepriekšējiem mēnešiem, septembrī galvenā loma kopējā rūpniecības izaugsmē bijusi divām lielākajām apstrādes rūpniecības nozarēm – pārtikas produktu ražošanai, kā arī koksnes un koka izstrādājumu ražošanai. Šīs abas nozares, uzrādot attiecīgi 7,6% un 8,9% gada pieaugumu, spējušas nosegt kritumu metālu ražošanas nozarē, kur izlaides apjomi samazinājušies vairāk nekā par divām trešdaļām (67,4%).

Īpaši priecē spēcīgas izaugsmes atjaunošanās kokapstrādes nozarē, kur atgriešanās pie pozitīviem gada izaugsmes rādītājiem notikusi tikai pirms dažiem mēnešiem un septembrī, pateicoties lielākam dziļākas pārstrādes produktu izlaides apjomam, fiksētais pieaugums ir lielākais kopš pagājušā gada vidus. “Tuvākajā nākotnē gaidāma procesa turpināšanās “plašā frontē” – granulas, plātņu produkti, mēbeļu un māju sagataves – un citos produktos. Līdz šim veiksmīgākais mēnesis bijis arī papīra izstrādājumu ražošanā. Šajā nozarē galvenokārt top dažādu veidu kartona iepakojuma materiāls, un tas ir spoguļattēls visdažādāko patēriņa preču ražošanas kāpumam,” skaidro “DNB bankas” ekonomikas eksperts Pēteris Strautiņš. Pārējo nozaru sniegums septembrī kopumā vērtējams kā labākajā gadījumā remdens.

 

Raksts: “FM: Latvijas rūpniecībai septembrī augstākā izaugsme Baltijā”, LR Finanšu Ministrija, publ. 04.11.2013

Avots: www.fm.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *