AS “Latvijas valsts meži” stipendiju šogad saņems 30 studenti

Šajā mācību gadā izsludinātajā stipendiju konkursā AS „Latvijas valsts meži” (LVM) piešķīrusi stipendijas 22 augstskolu un 8 Ogres Valsts tehnikuma audzēkņiem. Visa gada garumā stipendiātiem būs iespēja apmeklēt īpašus mācību seminārus, iepazīstot nozares un uzņēmuma darbu. Liela daļa no LVM stipendiātiem ir pēdējo kursu audzēkņi, kuriem noris darbs pie bakalauru un maģistru darbu rakstīšanas, tādēļ daudziem stipendija ir lieliska iespēja iegūt papildus informāciju, noskaidrot speciālistu viedokļus un materiālus saviem pētījumiem. Stipendijas tiek piešķirtas, sākot ar 2013. gada oktobri līdz pat 2014. gada jūnijam. To lielums svārstās no Ls 70 Ogres Valsts tehnikuma audzēkņiem līdz Ls 90 augstskolu studentiem.

Studenti atzīst, ka stipendija ir ne tikai finansiāls atbalsts, bet iespēja iepazīt uzņēmuma darbību, lauzt stereotipus un gūt jaunas zināšanas savu pētījumu izstrādē.

Kopumā tika saņemti 11 Ogres Valsts tehnikuma audzēkņu un 65 augstskolu studentu pieteikumi. LVM stipendijām varēja pieteikties dažādu jomu studenti, kuri apgūst mežzinātni, meža ekoloģiju, vides komunikāciju un izglītību, meža selekciju un audu kultūru, meža apsaimniekošanas plānošanu, mežistrādes vadību, meža infrastruktūru, ģeoloģiju, koksnes pārstrādi, ģeogrāfiskās informācijas sistēmas, loģistikas pārvaldību u.c. Lielākais pieteikumu skaits tika saņemts no studentiem, kas pieteikušies uz stipendiju meža apsaimniekošanas jomā – 21, bet otro vietu ar 15 pieteikumiem katrā dalīja tie, kas pieteikušies uz stipendijām dabas aizsardzības un vides izglītības un komunikācijas jomās.

Lai veicinātu studējošo izaugsmi un izglītošanos meža jomā, AS „Latvijas valsts meži” jau vairākus gadus izsludina stipendiju konkursu, kurā var pieteikties dažādās studiju programmās studējošie Latvijas augstskolu studenti; stipendijas var iegūt arī Ogres Valsts tehnikuma audzēkņi. Stipendiju piešķiršanas mērķi ir paaugstināt studējošo un audzēkņu motivāciju attīstīt savas prasmes un iemaņas, piesaistīt speciālistus LVM, paaugstināt studējošo un audzēkņu vēlmi uzlabot savu studiju kvalitāti LVM interesējošās jomās un atbalstīt zinātnes attīstību.

 

Raksts: “LVM STIPENDIJU ŠOGAD SAŅEMS 30 STUDENTI”, LVM, publ. 04.11.2013

Avots: http://www.lvm.lv/lat/presei/pazinojumi_presei/?doc=16624

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *