Sveic konkursa “Mūsu mazais pārgājiens 2013” uzvarētājus

Šodien, 6.novembrī, plkst.12.00 Mežaparka estrādes telpās notiks nu jau par tradīciju kļuvušā konkursa „Mūsu mazais pārgājiens” noslēguma pasākums, kurā tiks apbalvoti 1.-3.vietu ieguvēji.

Šogad konkurss „Mūsu mazais pārgājiens” notika jau septīto reizi. Konkursā „Mūsu mazais pārgājiens” piedalījās Latvijas vispārizglītojošo un profesionālo skolu skolēni, kā arī interešu izglītības pulciņi un mazpulki, kuri, ielūkojoties Imanta Ziedoņa grāmatā „Kurzemīte” un Imanta Ziedoņa un Rimanta Ziedoņa grāmatā „Leišmalīte”, izvēlējās moto savam ceļojumam un veica izpēti par meža un koka izstrādājumu vai produktu daudzveidību. Konkursam tika iesūtīti kopumā 130 kolektīvu darbi: 43 darbi 1.-4.klašu grupā, 50 darbi 5.-9.klašu grupā, 8 darbi 10.-12.klašu un profesionālo izglītības iestāžu grupā un 29 darbus interešu izglītības pulciņu un mazpulku grupā.

Iepriekšējos gados konkursa dalībnieki apzināja Latvijas mežos sastopamās dabas un kultūrvēsturiskās vērtības, iepazinās ar koksnes izmantošanas veidiem un ieguva plašākas zināšanas par meža nozari un tās nozīmi tautsaimniecībā. Tāpat dalība konkursā veicināja izpratni par klimata izmaiņām Latvijā un pasaulē un meža nozares devumu klimata izmaiņu mazināšanā un meža daudzveidīgajām bagātībām Latvijā.

Konkursu organizēja Zemkopības ministrija sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku.

 

Raksts: “Konkursa „Mūsu mazais pārgājiens” laureāti”, ZM, skat. 06.11.2013

Avots: http://www.zm.gov.lv/index.php?sadala=2292&id=15932

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *