Atvieglota projektu īstenošana Kompetences centru atbalsta programmā

Ministru kabineta 12.novembra sēdē akceptēti Ekonomikas ministrijas rosinātie grozījumi Kompetences centru atbalsta programmā, kas dos iespēju aktīvākajiem kompetences centriem veikt papildu pētījumus jaunu produktu radīšanai, kā arī tiks atvieglota projektu īstenošana.

Kompetences centri ir veidoti ar mērķi apvienot noteiktas nozares uz inovācijām orientētus uzņēmumus un zinātniskās institūcijas, lai sadarbotos rūpniecisko pētījumu, jaunu produktu un tehnoloģiju attīstības projektu īstenošanā, tādējādi veicinot uzņēmumu konkurētspējas paaugstināšanu. Patlaban Latvijā savu darbību īsteno seši kompetences centri šādās nozarēs – ķīmija un farmācija, meža nozare, vide, biotehnoloģijas, bioenerģija, elektronika, informācijas tehnoloģijas un mašīnbūve. Sešos kompetences centros ir apvienojušies nozaru vadošie uzņēmumi un zinātniskās institūcijas – kopā 70 uzņēmumi un 20 zinātniskās institūcijas.

2014.gada sākumā plānots veikt Kompetences centru īstenoto projektu izvērtēšanu un pārdalīt neizmantoto naudu, papildu finansējumu piešķirot tiem kompetences centriem, kuri ir gatavi veikt papildu pētījumus. Kā zināms, Kompetences centri ir atvērtas organizācijas, kurās var iesaistīties jauni komersanti un pieteikt jaunus pētījumus. Tāpēc 2014.gada sākumā, pārdalot neizmantoto finansējumu, atbalstu varēs saņemt arī tie komersanti, kuri līdz šim nebija iesaistīti kompetences centros.

Detalizēti ar apstiprinātajiem grozījumiem var iepazīties MK mājas lapā. Papildus informācija par Kompetences centru atbalsta programmu publicēta LIAA mājas lapā.

 

Raksts: “Atvieglota projektu īstenošana Kompetences centru atbalsta programmā”, Ekonomikas ministrija, publ. 12.11.2013

Avots: http://www.mk.gov.lv/lv/aktuali/zinas/2013-gads/11/121113-em-05/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *