LVMI “Silava” pētnieki semināros prezentē meža mikoloģijas pētījumu rezultātus

Šī gada rudens mēnešos LVMI “Silava” meža fitopatoloģijas un mikoloģijas pētniecības virziena zinātnieki aktīvi piedalījušies semināros, kurā prezentēja savā pētnieciskajā darbā iegūtos rezultātus un atziņas.

No š.g. 25. līdz 27. septembrim Mogiļevā (Baltkrievija) pētniece, Dr. Natālija Arhipova piedalījās starptautiskā zinātniski-praktiskā seminārā par egļu audžu kalšanas problēmām. Seminārā piedalījās pētnieki no Baltkrievijas, Ukrainas, Latvijas, Lietuvas, un Krievijas. N. Arhipova semināra dalībniekus iepazīstināja ar ziņojumu par situāciju Latvijā egļu audžu kalšanas jomā un kalstošo egļu audžu apsaimniekošanas iespējām.

27. septembrī Meža pētīšanas stacijas Kalsnavas meža novadā notika seminārs a/s Latvijas valsts meži mežizstrādes iecirkņu vadītājiem un atbalsta speciālistiem “Koksnes produktu racionāla izmantošana un ieskats zinātniskās izpētes projektu rezultātos”. Semināra ietvaros vadošais pētnieks, Dr. silv. Tālis Gaitnieks informēja par sakņu trupes izplatību un ierobežošanu skujkoku mežos.

Seminārā „Kā efektīvi un videi draudzīgi apsaimniekot nelielu meža īpašumu” meža īpašniekiem, kas notika 19. oktobrī Kurmenes pagasta īpašumā „Pūpoli”, Dr. N. Arhipova iepazīstināja semināra dalībniekus ar sakņu trupes izplatību un ierobežošanas rekomendācijām skujkoku mežos Latvijā.

29. oktobrī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā notika seminārs Dabas aizsardzības pārvaldes darbiniekiem „Koku ciršana ārpus meža zemēm”, kurā Dr. N. Arhipova dabas aizsardzības speciālistiem sniedza informatīvu prezentāciju par kokaugu trupi izraisošām sēnēm.

 

Raksts: “Meža mikoloģijas pētījumu rezultāti tiek prezentēti semināros”, LVMI “Silava”, publ. 11.11.2013

Avots: http://www.silava.lv/73/section.aspx/328

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *