16. novembrī visā Latvijā norisināsies “Mazā biznesa diena”

Sestdien, 16.novembrī, visā Latvijā norisināsies Latvijas Mazo un vidējo uzņēmēju foruma (“MVU Forums”) organizētās iniciatīvas “Mazā biznesa diena” centrālais pasākums, kad ikviens uzņēmējs un pircējs aicināts apliecināt savu atbalstu mazajam biznesam – iepērkoties vai uzsākot sadarbību ar mikro un mazajiem uzņēmumiem.

Jaunizveidotās iniciatīvas mērķis ir dot iespēju mikro un mazajiem uzņēmējiem iegūt jaunus klientus, aicinot patērētājus atbalstīt viņus gan ar uzslavu vai padomu, gan pirkumiem vai pasūtījumiem. Viens no iniciatīvas ieviesējiem un realizētājiem ir Kristaps Banga, kurš pats pazīst mazo uzņēmēju pūles un ieguldīto sirdi, jo biznesā darbojas jau septiņus gadus. “Šāda tipa kampaņas nav nekas jauns, jo tās strādā gan pasaulē, gan pie mums Latvijā, tikai citās jomās,” uzsver K. Banga. Muzeju nakts, Lielā talka – tie ir tikai daži no piemēriem, kuros sabiedrība tiek aicināta vienu dienu gadā pievērst nedalītu uzmanību kādai konkrētai jomai un to labāk iepazīt un atbalstīt. Šajās kampaņās piedalās tūkstošiem cilvēku, tāpēc nolēmts, ka to nepieciešams ieviest arī biznesa vidē, lai sniegtu papildu atpazīstamību un atbalstu mazajiem uzņēmējiem. Par piemēru ņemta līdzīga iniciatīva Amerikā, kas norisinās jau trīs gadus – “Small Business Saturday.”

Nu šī iecere ir īstenota un pēc gadu ilga darba uzņēmējiem ir iespēja sevi pieteikt un popularizēt plašākai publikai ar “Atbalsti mazo biznesu” radītajiem rīkiem – mājas lapu ‘www.mazabiznesadiena.lv‘, interaktīvo karti un visbeidzot ar 16. novembri, kad iedzīvotāji aicināti tuvāk iepazīties ar mazajiem uzņēmējiem un viņu piedāvātajiem pakalpojumiem un precēm. Lai pieteiktu bezmaksas dalību “Mazā biznesa dienā” un izmantotu šo vietni kā bezmaksas pārdošanas instrumentu, interneta vietnē ‘www.mazabiznesadiena.lv‘ reģistrējušies jau 1260 uzņēmumi. To vidū ir arī koka rotaļlietu DIP DAP ražošanas uzņēmums MGS Factory (Kuldīgas nov.), kāpņu, durvju un mēbeļu ražotājs AB Galdnieks (Liepāja), koka kopņu ražotājs WoodCon (Kuldīgas nov.), SIA Līvas Grupa (Jaunpils nov.), SIA Koka rokdarbi (Smiltenes nov.), koka mietiņu ražotājs SIA AGLE (Valkas nov.), guļbūvju ražotājs SS-BŪVE (Valmiera), GJ Koks (Salaspils nov.), u.c.

Latvija ir pirmā Eiropas valsts, kas pārņems šo iniciatīvu un sniegs iespēju uzņēmējiem no mikro un mazo uzņēmumu sektora kļūt aktīvākiem un atpazīstamākiem, piedāvājot savas preces un pakalpojumus.

 

Raksts: “Novembra trešajā sestdienā – Mazā biznesa atbalsta diena”, Krista Vitena, publ. 13.11.2013

Avots: http://www.la.lv/iepazisti-un-atbalsti-mazos%E2%80%A9/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *