Amatu meistari aicināti pieteikt dalību pasākumā “Satiec savu meistaru!”

Latvijas Nacionālais kultūras centrs (LNKC) aicina nemateriālā kultūras mantojuma meistarus un ikvienu, kam rūp tradicionālās kultūras vērtību saglabāšana un tālāknodošana, pieteikt savu iniciatīvu līdzdalībai projektā “Satiec savu meistaru!”, kas no 4. līdz 6. aprīlim nākamgad Latvijā norisināsies jau sesto reizi.

Aizvadītajos gados „Satiec savu meistaru!” apmeklējuši vairāk nekā 10 tūkstoši dažādu paaudžu interesentu, un ik pavasari šis pasākums sabiedrībā kļuvis par gaidītu notikumu.

“Satiec savu meistaru!” ir 2009. gadā aizsāktās Tradicionālo prasmju skolas turpinājums, kas iekļauts kopīgā Eiropas projektā „Eiropas amatu prasmju dienas”. Līdzīgi pasākumi, kur tradicionālo prasmju zinātāji uzņem pie sevis mācekļus, vienlaikus notiek arī Francijā, Spānijā, Itālijā, Beļģijā un citās pasaules valstīs.

Projekta būtība ir vēstīt plašākai sabiedrībai par vērtīgāko, kas mums ir – zināšanām un prasmēm, kas saglabātas un pārmantotas no paaudzes paaudzē. Pasākuma forma ir brīva. Meistari tiek aicināti rīkot meistardarbnīcas, individuālas nodarbības, atvērtās darbnīcas, paraugdemonstrējumus, lekcijas, priekšlasījumus, seminārus u.tml.

Dalības pieteikumu iesniegšanas termiņš – š.g. 16.decembris. Kontaktpersona: Latvijas Nacionālā kultūras centra tautas lietišķās mākslas eksperte Linda Rubena – linda.rubena@lnkc.gov.lv.

 

Raksts: “Latvijas Nacionālais kultūras centrs izsludina pieteikšanos projektam „Satiec savu meistaru!””, LNKC, skat.13.11.2013

Avots: www.lnkc.gov.lv

NOLIKUMS UN PIETEIKUMA ANKETA

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *