LLU specializēsies ar lauksaimniecību un mežsaimniecību saistītos studiju virzienos

Otrdien, 12.novembrī, sarunās ar Latvijas Lauksaimniecības universitāti (LLU) par budžeta studiju vietu sadali nākamajā studiju gadā, panākta vienošanās, ka ar nākamo mācību gadu LLU koncentrēsies universitātes vēsturiski izveidojušajos specializācijas virzienos – lauksaimniecība, veterinārmedicīna, mežsaimniecība un pārtikas tehnoloģijas. Budžeta vietas pirmā kursa studentiem vairs netiks piešķirtas LLU pedagoģijas un socioloģijas studiju programmās. Šādā veidā tiks sperti pirmie soļi studiju sadrumstalotības mazināšanai, kas ir izteikta problēma Latvijas augstākās izglītības sistēmā. Kopumā valsts finansētās budžeta vietas LLU sociālo zinātņu studiju programmām tiks samazinātas par 20%, atbilstoši Ekonomikas ministrijas prognozēm par darba tirgus pieprasījumu.

„Latvijas Lauksaimniecības universitātei ir jāstiprina studiju virzieni, kas vēsturiski tiek īstenoti šajā konkrētajā augstskolā, pakāpeniski atsakoties no  valsts finansētajām budžeta vietām jomās, kuras nav saistītas ar LLU specializāciju un kurās specializējas citas Latvijas augstskolas,” tikšanās laikā norādīja ministrs. Zemkopības ministre Laimdota Straujuma pauda atbalstu izglītības un zinātnes ministram Vjačeslavam Dombrovskim, piekrītot, ka LLU ir nepieciešams specializēties ar lauksaimniecību un mežsaimniecību saistītos studiju virzienos, panākot to konkurētspēju. Tāpat norādīts, ka nozarē jūtams agronomu, zootehniķu un zivsaimniecības speciālistu trūkums.

Gan ZM, gan LLU pārstāvji norādīja, ka nepieciešams popularizēt šos studiju virzienus, kā arī informēt par darba tirgus pieprasījumu, lai ieinteresētu jaunatni studēt un veidot karjeru nozarē.

 

Raksts: “Vjačeslavs Dombrovskis: LLU nākamajā studiju gadā netiks piešķirtas budžeta vietas pedagoģijas un socioloģijas studijām; specializēsies lauksaimniecībā, mežsaimniecībā, pārtikas tehnoloģijās, Una Ahuna-Ozola, Izglītības un zinātnes ministrija, publ. 13.11.2013

Avots: http://izm.izm.gov.lv/aktualitates/informacija-medijiem/10481.html

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *